НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»Всі новини »

НОВИНИ

04.06.2014«КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ»…  

                                          

Майже  півтора  року  існує  окремою  одиницею  Запорізький  обласний осередок  Національної  Спілки  композиторів  України,  і  вже  втретє запорізькі  автори  дарують слухачам концертну  програму  під такою рубрикою, що по суті  символізує творче кредо митців. 

Програма  концерту,  який  відбувся  16 травня  у  Концертному  залі  ім.  М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії, була присвячена 200-літтю Великого Кобзаря.

Визначена за жанром як «фестивальна  імпреза»,  вона презентувала також музику Юрія Шевченка (Київ) та американського композитора українського походження Василя Медвідя (Бостон).  


Вокальні й інструментальні жанри у композиції концерту монтувалися у своєрідну сюжетність,  що  розвивалася за  логікою  плину  часу  –  від  подій далекого  минулого  до  сьогодення. Відбулося декілька всесвітніх та українських  прем ’єр –  для їх здійснення до Запоріжжя були запрошені солісти з Дніпропетровська, лауреати Міжнародних конкурсів Володимир Машлюк (Н. Боєва. «Бандуристе, орле сизий», думка на вірші Т. Шевченка) та Влад Галіченко (Ю. Шевченко. Танго для скрипки з оркестром).  

Відомий у понад 30 варіантах українських пісень-балад сюжет про вбивство доньки Бондаря  магнатом Миколою Потоцьким (середина XVIII ст.)  був озвучений у вокально-симфонічній  картині  для сопрано  та  симфонічного оркестру  Наталії  Боєвої (вірші поета епохи Розстріляного Відродження   Марка   Вороного)   заслуженою   артисткою   України Валентиною  Косташ.

Поруч  з  цим  драматичним  твором  вокальний  цикл  Ганни  Хазової «Ніч…Життя…Любов…» на вірші Сергія Дунь (Донецьк) сприймався як сповідь-монолог молодої  людини,  що несе  сьогодні  у  світ  свою незахищену  душу  з  великою вірою  та надією (солістка – автор, композитор Ганна Хазова).  

Вразили   своєю     різнобарвністю   симфонічні   твори,   що   звучали   того вечора. Запорізький академічний  симфонічний оркестр  під  орудою народного  артиста  України, Почесного  громадянина Запоріжжя  В’ячеслава  Реді  може  пишатися  сьогодні  і  своїми солістами,  і якісним  інструментарієм, придбаним останніми роками  для колективу.


«Три фантастичних танці» для маримби соло з оркестром Дмитра Савенка (соліст – заслужений артист  України Віталій  Соломянчук)  та увертюра  «Сходження»  для органу  з  оркестром Наталії Боєвої (солістка – лауреат Міжнародного конкурсу Ілона Турчанінова) заслужено стали кульмінацією програми.   

Концерт супроводжувався змістовним відеорядом: на великий екран проектувалися фотоматеріали,  що  зберегли  творчу  атмосферу  робочого  процесу  підготовки  програми.  


Лунали  святкові  вітання  гостей учасникам  концерту  та слухачам.  Було багато  квітів…  

Така  невимушена  обстановка у залі  надала  програмі  певної театралізації,  своєрідно поєднавши  в  коді,  на  фоні блискучих  творів Юрія Шевченка («Ніч  яка…»  – парафраз-буфф, Шумка-гопак, Танго – номери з музики до вистав), жанри концерту та театральної постанови.  

Травневе музичне свято щойно відбулося, а до нових творчих звершень вже кличе осінь. «Осінь у Новій Англії» Василя Медвідя, як теплі крила вересневого вітру, нагадала про  майбутній  час осмислення підсумків прожитого шляхом    непростого   внутрішнього діалогу.  Діалогу, який кожну  людину  приводить до  тихого  прийняття  самого себе,  до знаходження гармонії з собою та зі світом…  

Наталія БОЄВА, 

голова ЗОО НСКУ, 

заслужений діяч мистецтв України