НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.03.2026

НА ХВИЛЯХ ПАМ"ЯТІ. Дивовижна річ – пам’ять. Зневажаючи пам’ять, ми втрачаємо себе. І навпаки – зберігаючи, розвиваючи, стимулюючи її, ми збагачуємо себе і все, що нас оточує, розширюємо духовний, культурний, врешті історичний простір. Тому так важливо не забувати і передавати ці  »»»



28.01.2026

ХАРКІВ НЕ ЗДАЄТЬСЯ! У важких умовах воєнного лихоліття для активного функціонування у культурному просторі Національна Спілка композиторів України постійно шукає нові форми діяльності, засоби найбільш результативного комунікування з слухачами і глядачами. При цьому дуже »»»



28.12.2025

ТВОРЧІ ЗАХОДИ НСКУ у грудні 2025. Українці – дивовижний народ. Незважаючи на повітряні тривоги, відключення електроенергії та опалення, не звертаючи увагу на всі інші труднощі воєнного часу, вони активно заповнюють концертні та театральні зали, прагнучи до творчого спілкування та духовного збагачення. Бо без цього »»»



18.10.2025

Завершився Міжнародний музичний фестиваль "КиівМузикФест-2025". Пропонуємо стислий огляд концертів КМФ-25 музикознавиці Тамари Невінчаної »»»



17.09.2025

Чекаємо найвизначнішу музично-культурну подію року в Україні - ХХХУІ Міжнародний фестиваль КИЇВ МУЗИК ФЕСТ-2025! План-календар, пресреліз та Програми »»»



Всі новини »

НОВИНИ

17.08.2012



Сьогодні минає тридцять років, як пішов з життя видатний український композитор, Композитор Ігор ШАМОгеніальний мелодист, класик української пісні, народний артист України Ігор Наумович Шамо. Але музика його залишається з нами, як уособлення його душі і непідвладного часу обдарування.

Його твори постійно виконуються і видаються, їх люблять і музиканти. і слухачі. А музична емблема столиці України - пісня "Києве мій" щогодини лунає над Хрещатиком. У цьому році цій славетній пісні виповнилося 50 років! Півстоліття вона з нами, а все така ж молода.

З нагоди 50-річчя пісні "Києве мій" видавництво "Гроно" разом з родиною композитора випустило унікальне видання цього твору.
Вперше надруковано авторський оригінал рукопису композитора з присвятою першому виконавцю, видатному українському співаку, народному артисту України Костянтину Огнєвому. Про історію створення пісні розповіла на сторінках видання донька композитора Тамара Шамо, тут же вміщено раритетні фото з архіву родини поета Дмитра Луценка. На них ми бачимо моменти творчої роботи славетного тандему - Ігор Шамо-Дмитро Луценко. Передмова, як і слова пісні подані трьома мовами - українською, російською та англійською. Англійський переклад спеціально для цього видання здійснив талановитий філолог і літератор Сергій Сингаївський. Поряд з факсимільним оригіналом подано зручний для виконання варіант клавіру пісні.

Цей нотний раритет - данина пам"яті Ігоря Шамо і музичний дарунок
всім, хто назавжди полюбив його чудові пісні.