НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

Н О В И Н И

08.11.2010

Майже 40 років чекав на виконання цей твір – опера Валентина Бібіка “Біг” (за Михайлом Булгаковим). На жаль, композитор не дожив до цієї події (як свого часу не побачив видання більшості своїх творів М.Булгаков). Однак “рукописи не горять” і не зникають у безодні, доки існують у мистецтві небайдужі люди – справжні подвижники і високі професіонали у своїй справі, а до того ж патріоти вітчизняної культури. Саме такі творчі особистості вийшли на сцену Колонного залу ім.М.В.Лисенка Національної філармонії України 29 жовтня 2010 року, щоб втілити у життя »»»

06.09.2010

УВАГА! 25 вересня - 3 жовтня в Києві відбудеться найбільше свято сучасної музичної культури в Україні - ХХІ Мінародний музичний фестиваль " Київ Музик Фест-2010"! Знайомтеся з ПРЕС-РЕЛІЗОМ, ПЛАНОМ-КАЛЕНДАРЕМ ТА ПРОГРАМАМИ нашого Фестивалю! »»»

26.07.2010

Українська музика в концертах Міжнародного Форуму "Музичне виконавство і педагогіка", що проходив у Фінляндії, викликала особливий інтерес. Її виконавцями стали юні музиканти, учасники конкурсної програми міжнародного Об'єднання "Мистецтво і освіта ХХ1 століття". В роботі форуму з 30 червня по 12 липня брали участь понад 180 учасників з 13 країн. Гостинна Фінляндія - одна з 12 європейських країн, де»»»

01.06.2010

ТРІУМФ "КНЯГИНІ ОЛЬГИ". У Дніпропетровському театрі опери і балету сталася грандіозна подія: прем'єра балету "Княгиня Ольга" відомого українського композитора, живого класика, Героя України, народного артиста України, академіка Євгенія Станковича. Сам матеріал був написаний композитором 30 років тому, чого не скажеш, слухаючи цю музику. Вона - ніби сьогодні написана - свіжа, сучасна і несе в собі колосальний енергетичний заряд. Постановка балету була задумана завдяки головному балетмейстерові театру, заслуженому артисту України Олегу Новікову, який просто закоханий в музику Є.Станковича. Адже балет - мистецтво синтетичне, в ньому, як»»»

31.05.2010

Нові імена: ПенtaTON - 2010 Четвертий рік у Миколаєві проходить Міжнародний конкурс молодих композиторів ПенtaTON, що збирає учасників різних вікових груп (від 8 –ми до 25 років) з метою подальшого розвитку академічного напрямку в сучасному музичному мистецтві Цього року змагання відбулося під знаком співдружності музики з образотворчим мистецтвом та літературою, які об’єднав обласний відкритий фестиваль-конкурс «Святий Миколай збирає таланти», організований Управлінням культури Миколаївської облдержадміністрації за участю Управління з питань культури і охорони»»»

20.05.2010

МУЗИЧНІ НОВИНИ З РЕГІОНІВ. ДНІПРОПЕТРОВСЬК. 12 травня 2010 року у Великому залі Дніпропетровської консерваторії імені М. И. Глінки відбувся авторський концерт композитора і поета Володимира Скуратовського. Це вже сьомий авторський концерт маестро. В концерті»»»

10.05.2010

В Дніпропетровському Будинку органної та камерної музики 28 квітня відбувся авторський концерт української композиторки, заслуженого діяча мистецтв України Наталії Боєвої. Цей концерт відбувся у рамках Міжнародного фестивалю "Квітень»»»

30.04.2010

Незважаючи на серйозні природні (вулканічні), транспортні та фінансові катаклізми 23 - 25 квітня в Одесі все ж таки відбувся черговий, шістнадцятий, фестиваль "Два дні і дві ночі нової музики". Цього року він був більш скромний і компактний, однак достойний за мистецьким рівнем і незмінною прихильністю до нових ідей. Якщо характеризувати його максимально лапідарно, то нинішній фестиваль можна назвати "Тріумфом перкусії", оскільки»»»

29.04.2010

НОВИНИ З КРИМУ. У концертному залі Симферопольського музичного училища ім. П.І.Чайковського в рамках II Кримського фестивалю "Звуки музики" - "Кримські композитори дітям" - відбулася презентація збірки фортепіанних фортепіанних п'єс "Картини Бешу"»»»

17.04.2010

Відлунали останні акорди ХХ Міжнародного музичного фестивалю "МУЗИЧНІ ПРЕМ"ЄРИ СЕЗОНУ", що розгорнув перед любителями класичного мистецтва широку панораму сучасної музичної творчості та виконавства. Учасники фестивалю - композитори, музикознавці, культурні діячі з Азербайджану, Великобританії, Грузії, Литви, Москви (Росії), США та України - не тільки продемонстрували свої творчі надбання, але й провели в рамках семінару "Композиторські спілки в сучасному світі" грунтовне обговорення болючих проблем стану і ставлення до академічного мистецтва в реаліях сучасного світового культурного поля. »»»