НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

НОВИНИ

01.03.2011ПОПОВНЕННЯ В СІМ'Ї "НАЩАДКІВ ЛЕВКА РЕВУЦЬКОГО"!У приміщенні Київської організації НСКУ відбулося вручення мистецької молодіжної премії Левка Ревуцького.

Премія ім. Л. Ревуцького була заснована у 1989 році для відзначення талановитих молодих композиторів і виконавців - адже добре відомо, як Левко Миколайович опікувався молодими обдаруваннями, завжди допомагав їм, частенько навіть із власної кишені: братам Майбородам платив "стипендію", Віталію Кирейку купував клавіри, Левку Колодубу "кредитував" покупку роялю й допоміг його придбати. Для Богдани Фільц був чуйним і доброзичливим керівником в аспірантурі. І таких прикладів можна пригадати безліч - про них тепло згадують митці старшого покоління.

Перша відзнака пам'яті українського класика була вручена на сцені Національної опери України на святковому вечорі до 100-річчя від дня народження Майстра. Тодішнім лауреатом став Віктор Степурко. Це був справді гарний старт. Сьогодні Степурко - один із найвідоміших і найцікавіших композиторів середнього покоління. Суцвіття лауреатів різних років - Юрій Ланюк, Вадим Журавицький, Вікторія Польова, Станіслав Луньов, Юрій Кот, Євген Громов, Золтан Алмаші, Богдан Пліш та інші складають гордість не лише України, свідченням чому є численні нагороди на світових музичних конкурсах. А Премія і сьогодні залишається свідченням високої професійної майстерності та молодечого запалу.

Лауреати Премії ім.Л.М.РевуцькогоНовітніми лауреатами Премії імені Левка Ревуцького - визнання яскравості й оригінальності у композиторській та виконавській творчості - стали кияни: композитор Михайло Швед та співачка Тамара Ходакова. Михайло вже зарекомендував себе низкою вдалих організаційних проектів (зокрема, фестивалів), успішною роботою у музичному департаменті Міністерства культури. Проте насамперед він - яскравий і неординарний композитор, автор гарної, красивої музики. Тамара Ходакова ж переспівала понад 300 творів сучасних українських авторів, і кожна зустріч з її мистецтвом залишає неповторне враження. Дивовижно, як у такій тендітній статурі міститься таке могутнє сопрано!

Дипломи (премії, сказали, будуть дещо пізніше) лауреатам вручили заступник міністра культури Тимофій Кохан та головка НСКУ Ігор Щербаков. Вітали їх правнук Левка Ревуцького Тарас, численні гості. Лауреати порадували своїми "родзинками": Олександра Зайцева (фортепіано) виконала п'єсу М.Шведа "Відзвуки", а Тамара Ходакова з концертмейстером Н.Королько чудово проспівала кілька номерів із циклу "Галицьких пісень" Л.Ревуцького (приурочених до 70-річчя їх першого виконання у Львові).

Церемонію вручення премій підготувала відомий музикознавець, доктор філософії мистецтва Валентина Кузик - багаторічна дослідниця творчості братів Ревуцьких і берегиня їхньої пам'яті. Вона (церемонія), як і завжди, пройшла в теплій "домашньо-сімейній" атмосфері.

Анна Прокопенко