НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»01.01.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (грудень 2023) На самому початку грудня вже 37 років поспіль у місті Коломия відбувається Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського. Він був заснований за ініціативи тоді ще зовсім молодого і дуже талановитого композитора і піаніста, патріота свого рідного міста і палкого популяризатора національної музичної культури Олександра Козаренка, який і став першим музичним директором нового українського фестивалю.  »»»03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»Всі новини »

НОВИНИ

10.03.2011

 В концертній залі Одеської областної філармонії 26 лютого 2011р. з великим успіхом відбувся авторський концерт відомого композитора, народного артиста України , лауреата Премій ім. Б.Лятошинського, В.Косенка, "Народне визнання", професора Володимира Птушкіна.

Ім'я цього автора з Харкова на протязі багатьох років знайоме одеським слухачам. Він був автором обов'язкових фортепіанних творів "Українське капрічіо" та "Імпровізація та бурлеска" на III та IV Міжнародних конкурсах піаністів ім.Е.Гілєльса. І те, що ці твори звучать на престижних конкурсах піаністів пам'яті ім.В.Горовиця у Київі, Д.Шостаковича у Москві та інших, означає - путівку в життя дала Одеса.

В концерті взяв участь Камерний оркестр Одеської філармонії (художній керівник і головний диригент - заслужений артист України Ігор Шаврук). Диригував програмою лауреат міжнародних конкурсів Андрій Чорний.

З успіхом прозвучали концертні оркестрові твори, транскрипції, відбулось перше виконання цікавого твору для віолончелі та струнних "Ранкові молитви". Партію віолончелі виконав дуже перспективний молодий виконавець - учень 11-го класу Одеської спеціалізованої музичної школи ім. Столярського, лауреат міжнародних конкурсів Олександр Михайлов.
Вперше в Одесі прозвучала моносимфонія "Сповідь" на вірші відомого поета Б.Чичибабіна, яку одеська публіка сприйняла з великою цікавістю.

Прикрасою концерта став фортепіанний дует відомих одеських музикантів О.Бєгунової та Ж.Міссон. Твори В.Птушкіна по-новому, своєрідно, з деяким шармом прозвучали у виконанні цих піаністів.

Наприкінці концерту дуже яскраво прозвучав "Concerto-buffo" для скрипки та фортепіано з оркестром, де солістами виступили лауреат міжнародних конкурсів Марія Могилевська та автор, народний артист України Володимир Птушкін.

Концерт був проведений за сприяння директора Одеської філармонії заслуженого працівника культуриУкраїни Г.Б. Зіцер, начальника концертного відділу, заслуженого артиста України Н.В.Ксіди та інших працівників філармонії. Велику роботу по підготовці багатьох номерів концерту зробила лауреат міжнародних конкурсів Світлана Серенко, вона ж брала участь у виконанні творів В.Птушкіна на високому професійному рівні.
 

(Наш кор.)