НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

НОВИНИ

24.01.2013ЛАУРЕАТОМ ПРЕМІЇ ІМ. Б.М.ЛЯТОШИНСЬКОГО 2013р. СТАВ ЗОЛТАН АЛМАШІЗа чудовою традицією, вручення щорічної премії імені Б.М.Лятошинського відбувається в затишній квартирі, де мешкав композитор, у атмосфері, де зберігається його висока духовна аура, де кожен предмет нагадує про величну постать господаря. Нагадаю, що Премія була започаткована в 1995 р. Міністерством культури України і Національною Спілкою композиторів України до 100-річчя з дня народження видатного митця ХХ століття.Цьогоріч лауреатом найпрестижнішої композиторської премії став Золтан Алмаші. Його ім"я вже добре відоме і в Україні, і за її межами. Творчість Золтана Алмаші органічно поєднує композиторську та виконавську діяльність. Він є одним з найталановитіших представників композиторської школи Євгена Станковича. Водночас, Золтан грає у складі Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Золтан АЛМАШІЦе вже не перша почесна нагорода З.Алмаші. Як віолончеліст, він є лауреатом Міжнародного конкурсу ім.С.С.Прокоф"єва, як композитор — володарем Премії ім.Л.М.Ревуцького.

Премію ім. Б.М.Лятошинського новому лауреату вручали 22 січня — у день його 38-річчя: тож Золтан мав подвійне свято. Урочистості розпочалися з музики З.Алмаші в авторському виконанні: в оточенні колег, друзів, рідних Бориса Миколайовича натхненно звучало соло віолончелі.

Після яскравої музичної прелюдії почалася церемонія вручення. Цю почесну місію виконали Мирослав СКОРИК та Золтан АЛМАШІНачальник відділу музичного та циркового мистецтва Міністерства культури України Михайло Швед, Голова журі і почесний Голова Національної спілки композиторів України Мирослав Скорик, Голова НСКУ Ігор Щербаков, Голова правління Київської організації НСКУ Анна Гаврилець.

Завдяки їм та колегам, офіційна частина набула тепле й щире звучання. Золтан отримав також чимало подарунків, серед яких — видання епістолярної спадщини Бориса Лятошинського: його вручила упорядник листів, доктор мистецтвознавства Маріанна Копиця.

У відповідь на привітання лауреат 2012-го року наголосив, що сприймає Премію, як надзвичайну честь і високе професійне визнання своєї композиторської діяльності, як великий стимул для подальшої творчої праці.

А в неформальній частині вечора, яка завдяки рідним Бориса Миколайовича, нагадувала радше зібрання близьких і друзів, прозвучали добрі слова й побажання, і насамкінець — у «телефонному» режимі — привітання також батькам Золтана.

Леся ОЛІЙНИК
Фото - Роман РАТУШНИЙ