НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»



25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»



17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

25.02.2013

За традицією, у Київській організації НСКУ пройшла церемонія вручення Премії імені Л.М.Ревуцького. Олена СЄРОВААле цього разу вона була особлива – адже музична громадськість вітала 25-го лауреата, яким стала молода композиторка, учасниця багатьох міжнародних фестивалів Олена Сєрова.

Вона закінчила Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського по класу Ганни Олексіївни Гаврилець і в 2011 році стала членом Національної Спілки композиторів України.

Премію присуджено О.Сєровій за симфонічні і камерні композиції 2010-2012 років, серед яких Концерт для фортепіано і симфонічного оркестру, твори для камерних ансамблів - “The Face ІІ” (для флейти, гобоя, валторни,скрипки, віолончелі та фортепіано); “Останній листок” за мотивами однойменного оповідання О”Генрі (для флейти, кларнету, скрипки, віолончелі, контрабасу, фортепіано та перкусії), тощо.

Премію вручали Голова Журі, композитор, секретар правління НСКУ Сергій Пілютиков та начальник Управління мистецтв Міністерства культури України Богдан Швед. Лауреатку тепло привітали Голова Київської організації НСКУ Г.О.Гаврилець, представники секретаріату правління Національної Спілки композиторів України, члени родини Ревуцьких, колеги, друзі.

Новоспечена лауреатка виголосила вдячну промову з великим пієтетом до батьків та своїх вчителів, зокрема, до вже спочилого Олександра Михайловича Канерштейна, що був її першим вчителем по композиції.Олена СЄРОВА і Тарас РЕВУЦЬКИЙ

Була і художня частина – молоді музиканти Сергій Вілка та Віталій Кияниця з неабияким натхненням виконали твір Олени Сєрової - Сонату для флейти і фортепіано. Таке проникливе прочитання значною мірою зумовлено тим, що обидва виконавці й самі є композиторами.

Як завжди, з особливою сердечністю і надзвичайною повагою до імені Левка Ревуцького провела всю церемонію Валентина Кузик – невтомний і палкий популяризатор життя і творчості класика української музики. В залі панувала атмосфера творчості, добра, світла і гармонії, з якими пов”язується у нашому сприйнятті особистість великого митця – Левка Миколайовича Ревуцького.


Т.Н.

Фото - Роман Ратушний

(надано журналом "Музика")