НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»



25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»



17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



Всі новини »

НОВИНИ

28.02.2013



Концерт, що відбувся в переповненому залі Харківської обласної філармонії 16 лютого 2013р., привернув увагу не тільки харків’ян–меломанів, а й численних гостей з різних міст України, які прибули до Харкова щоб вшанувати 75-річчя від дня народження відомого українського композитора, заслуженого діяча мистецтв України, професора Харківського Національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Гайденка Анатолія Павловича.

Разом з привітаннями від Харківського губернатора Добкіна М. М. та міського Голови Кернеса Г. А. , на адресу композитора прийшли численні телеграми від музичних вузів України, Національної радіокомпанії України, Національного оркестру народних інструментів та інших провідних колективів України, де висвітлюється вагомий внесок композитора в скарбницю музичного мистецтва України.

Концертна програма розпочалася виконанням хорових духовних творів «Богородице, Діво, радуйся» та «Достойно єсть» на канонічні тексти, хором Великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю під керівництвом Михайла Когутича.

Велику цікавість слухачів викликав новий 3-х частинний твір А. Гайденка для хору з ударними інструментами «Весни Велесові» ( «Ой, дай, Боже», «Весняночка- паняночка», «Млинок») у виконанні Академічного хору ім. В’ячеслава Палкіна Харківської філармонії під орудою художнього керівника та головного диригента хору Андрія Сиротенка.
Урочистість моменту добре підкреслило виконання кожним колективом «Многая Лета» на честь ювіляра.

Другий відділ був присвячений симфонічній музиці. Прозвучали чотири частини з 7-ми частинної симфонії «Рідні Джерела» (Ранок у Сорочинцах», «Ярмарок», «Щедрий вечір» та «На великдень»).

Євгенія ЧЕРКАЗОВАЯскраве враження справив філософський твір для акордеона з камерним оркестром «Ессе Номо» у виконанні народної артистки України, солістки Київської Національної філармонії, професора Національної музичної академії України Євгенії Черказової.
Прозвучали з великим успіхом і твори, створені А. Гайденком раніше, але які вже зайняли постійне місце у репертуарі провідних колективів і концертних виконавців України і за її межами, записані у фонд Української радіокомпанії – концерт для великого симфонічного оркестру «Курські Карагоди» , «Вечір у горах» та концерт №1 «Циганіада» для цимбалів з оркестром, який віртуозно виконав лауреат міжнародних конкурсів Михайло Кужба.

Диригент Юрій ЯНКОУ другому відділі концерту домінував Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії під керівництвом його головного диригента, відомого громадського діяча і прекрасного музиканта Юрія Янка.

Слід зазначити, що Ювілейний авторський концерт композитора Анатолія Гайденка став помітною подією у мистецькому житті Харкова і області. В концертній залі були не тільки музиканти, а й пересічні музикофіли, земляки автора з селища Хорошеве, військові моряки і представники різноманітних професій.

Харківська організація Національної спілки композиторів України приєднується до численних поздоровлень нашому ювіляру і бажає йому міцного здоров’я і нових творчих досягнень!


Микола Стецюн

Голова Харківської обласної організації
Національної спілки композиторів України,
Заслужений діяч мистецтв України