НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

НОВИНИ

27.04.2013КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ…16 квітня Запорізький обласний осередок Національної Спілки композиторів України запропонував слухачам свою першу програму – «КОМПОЗИТОРИ ЗАПОРІЖЖЯ ЗАПРОШУЮТЬ…»

Про цю подію напередодні йшлося на прес-конференції в облдержадміністрації, написано статті на шпальтах провідних газет міста. На зустріч з музикою запорізьких авторів були запрошені голови найбільш споріднених творчих спілок міста – поет Григорій Лютий від Національної Спілки письменників, Валерій Колядюк (Всеукраїнська Національна музична Спілка).
Виконавцями стали студентські колективи Запорізького музичного училища імені Платона Майбороди та окремі провідні музиканти міста. Таким вибором учасників композитори намагалися довести думку про майбутнє музичного мистецтва, подальша доля якого - за молоддю, нинішніми студентами музичної Alma-mater Запоріжжя. Композитори ЗапоріжжяЗапорізьке музичне училище ім. П. Майбороди в різні роки закінчили Дмитро Савенко, Гана Хазова та Наталія Боєва.

Але на початку творчого становлення всіх професійних композиторів Запоріжжя об’єднав Донецьк. Микола Попов, Гана Хазова, Дмитро Савенко в різні роки вчилися на композиторському факультеті Донецької державної консерваторії ім. С.С.Прокоф’єва у професора О.М. Рудянського. Н.Боєва, - вихованка Київської консерваторії, першою вступає у Національну Спілку композиторів України саме від Донецької організації НСКУ. Через кілька років шляхом через Донецьк – Київ привезуть у Запоріжжя свої членські квитки НСКУ М.Попов та Вадим Симонов. З цієї причини вітальна телеграма від Донецької композиторської організації була прийнята бурхливими оплесками переповненої зали.

Камерна програма Запорізького обласного осередку НСКУ із чотирнадцяти творів виявилася різноманітною за концертними формами, жанрами та виконавцями і продовжувалася півтори години. Студентський оркестр «Концертино» (художній керівник, диригент Ігор Горський) та академічний хор «Запоріжжя» під орудою Оксани Братцевої готували її з початку навчального року. Студентський оркестр "КОНЦЕРТИНО" та ХОР "ЗАПОРІЖЖЯ"

Завдяки ретельному репетиційному періоду колективи продемонстрували високий рівень професійної майстерності та глибоке відчуття змісту кожного твору. Для участі у концерті були також запрошені солістки обласної філармонії та академічного музично-драматичного театру ім. В.Магара - Ілона Турчанінова (фортепіанні твори Н.Боєвої), Світлана Ремжина (Старосвітська балада Н.Боєвої «Із янголом на плечі»).

Солістка Світлана РЕМЖИНАУ творчій співдружності зі студентським оркестром виступили викладачи училища – Ярослав Ревуцький (Д.Савенко. Елегія. Скрипка-соло), Володимир Лимарченко (М.Попов. Осінній блюз. Саксофон-соло) та Роман Пригродський (Г.Хазова. Простий танок. Кларнет- соло). 

Досить насиченою була і поетична палітра концерту. Серед вокальних світових прем’єр – твори на вірші Івана Малковича та Анатолія Матвійчука (Київ), Григорія Лютого та Віри Коваль (Запоріжжя).
Незабутньою прикрасою програми стала її духовна сторінка з хоровими творами на канонічні тексти Г. Хазової («Lobet Gott») та М.Попова.
Лілія АВРАМЕНКО
Рік, що об’явлений наказом Президента України роком «Дитячої творчості», подарував участь у програмі наймолодшої співачки, учениці Школи мистецтв № 1 м. Запоріжжя Лілії Авраменко.
ЇЇ сольний спів високою нотою освятив ліричну кульмінацію концерту ( М.Попов. «Господи, помилуй»).

Музичне свято з квітами та телеграмами від композиторських організацій Львова, Одеси, Донецька, Сімферополя, Харкова, Полтави було записано у фонд Запорізької державної телерадіокомпанії. Композитор Наталія БОЄВАІ вже незабаром всі мешканці міста, яким не пощастило бути на концерті, зможуть її побачити, а також послухати вітання запорізькому осередкові від Героя України, композитора Мирослава Михайловича Скорика, яке присутні слухали стоячи. 
Наталія Боєва