НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

03.12.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (листопад 2023). Творча діяльність митців України, незважаючи на складні умови війни, не зупиняється ні на день, адже мова йде про утвердження національних духовних цінностей, про збереження української культурної спадщини, про події нашої історії, про які не можна забувати. Це особливо важливо зараз, коли ворог хоче стерти з лиця землі все українське, а найбільше нашу вікову унікальну культуру.  »»»25.10.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ – «КИЇВ МУЗИК ФЕСТ- 2023». У важкий воєнний час, коли ми всі незламно стоїмо на культурному фронті, найвизначнішим і наймасштабнішим мистецьким проєктом Національної Спілки композиторів України не лише вересня-жовтня, а всього року став ХХХІУ Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2023» (30 вересня – 8 жовтня 2023). Розуміючи значення культурної роботи у час жорстоких випробувань, що випали на долю нашої країни, Мистецька рада фестивалю  »»»17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»Всі новини »

НОВИНИ

02.06.201323 травня, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов урочисто вручив Мистецьку премію «Київ». 

Уже традиційно вручення відбувається напередодні святкування Дня Києва. 

Переможці отримали дипломи, нагрудні знаки та грошові премії. 

«Дякую всім лауреатам премії за те, що цього року ви віднаходили нові творчі підходи, створювали нові роботи, високо піднімали прапор культури і мистецтва столиці України.

Бажаю, щоб і в подальшому ви примножували здобутки вітчизняної літератури, кіно, журналістики, музики, живопису», – сказав Олександр Попов та привітав присутніх із Днем Києва, який незабаром святкуватиме усе місто.

Так, за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури та високу професійну майстерність нагороджено загалом семеро видатних киян:

у галузі музичної композиції мистецькою премією «Київ» ім. Артемія Веделя нагороджена Вікторія Польова – член Національної спілки композиторів України – за твір «Ars moriendi» – книга пісень для голосу, фортепіано, тинг-ша та фонограми (2012 р.).

Зазначимо, що Премія започаткована 13 років тому з метою відзначення та підтримки найкращих митців Києва, які є гордістю сучасної національної культури. Наразі вона є другою за розміром нагородою в Україні після Національної премії імені Тараса Шевченка. Її розмір становить 25 тисяч гривень.

За роки існування лауреатами Мистецької премії «Київ» стали композитори Євген Станкович, Мирослав Скорик та багато інших відомих митців.