НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»Всі новини »

НОВИНИ

12.05.2014

МУЗИ НЕ ХОЧУТЬ МОВЧАТИ

Робити фестиваль в умовах неприхованої агресії і постійних провокацій з боку сусідньої держави, в тривожній атмосфері жорстокого протистояння в суспільстві – справа відверто ризкована. А з врахуванням системної економічної кризи в країні – і поготів балансування на грані можливого. Однак недаремно сказано: „Делай, что должно!..., тому що не діяти в цій ситуації – це означає „поступатися принципами”, які, принаймні в культурному просторі України, вже давно, від часів Незалежності, визначаються неодмінним фестивальним рухом у Європу та інші світи, усвідомленням себе складовою загальносвітового мистецького процесу.
20 років в авангарді цього руху – найкреативніший на теренах України міжнародний фестиваль сучасного мистецтва „Два дні й дві ночі нової музики”, що незважаючи на екстремальні умови традиційно відбувся в Одесі наприкінці квітня.


Можна собі уявити, які грандіозні проекти і нечувані ексклюзиви готувалися на ювілейний фестиваль. Багато з них, на жаль, були брутально перекреслені божевіллям нинішньої політичної ситуації. Напередодні фестивалю в інтерв”ю газеті „День” його артистичний директор Кармела Цепколенко сказала: „Зараз фішка одна – з”єднання всіх музикантів проти агресії... Червона нитка, яка проходитиме через весь фестиваль, - об”єднання всіх людей мистецтва. Адже мистецтво править світом, якщо люди правильно розуміють, що таке мистецтво і що таке культура. Те, що почали 20 років тому, - та ж сама ідея. Об”єднання з Європою, Америкою, оскільки світ культурних людей єдиний. Вони одержимі однією ідеєю – збереженням життя на Землі. Про це ще Бердяєв говорив: „Мистецтво – це єдине, що виправдовує існування людства на Землі”. Певний ідеалізм цієї позиції повністю поглинається твердою вірою у свою правоту.
Докладно про фестиваль див. Статтю Світлани АГРЕСТ-КОРОТКОВОЇ та Лесі ОЛІЙНИК "Особлива місія" ("День" №82, 7 травня 2014 р.)

http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/osobliva-misiya

Інтерв"ю музичного директора фестивалю "2 дні-2 ночі нової музики" композитора Кармели ЦЕПКОЛЕНКО: "Просто так Україну не завоювати"
("День", №75(2014), 24 квітня 2014 р.)

www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/karmella-cepkolenko-prosto-tak-ukrayinu-ne-zavoyuvati