НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»Всі новини »

НОВИНИ

12.05.2014

МУЗИ НЕ ХОЧУТЬ МОВЧАТИ

Робити фестиваль в умовах неприхованої агресії і постійних провокацій з боку сусідньої держави, в тривожній атмосфері жорстокого протистояння в суспільстві – справа відверто ризкована. А з врахуванням системної економічної кризи в країні – і поготів балансування на грані можливого. Однак недаремно сказано: „Делай, что должно!..., тому що не діяти в цій ситуації – це означає „поступатися принципами”, які, принаймні в культурному просторі України, вже давно, від часів Незалежності, визначаються неодмінним фестивальним рухом у Європу та інші світи, усвідомленням себе складовою загальносвітового мистецького процесу.
20 років в авангарді цього руху – найкреативніший на теренах України міжнародний фестиваль сучасного мистецтва „Два дні й дві ночі нової музики”, що незважаючи на екстремальні умови традиційно відбувся в Одесі наприкінці квітня.


Можна собі уявити, які грандіозні проекти і нечувані ексклюзиви готувалися на ювілейний фестиваль. Багато з них, на жаль, були брутально перекреслені божевіллям нинішньої політичної ситуації. Напередодні фестивалю в інтерв”ю газеті „День” його артистичний директор Кармела Цепколенко сказала: „Зараз фішка одна – з”єднання всіх музикантів проти агресії... Червона нитка, яка проходитиме через весь фестиваль, - об”єднання всіх людей мистецтва. Адже мистецтво править світом, якщо люди правильно розуміють, що таке мистецтво і що таке культура. Те, що почали 20 років тому, - та ж сама ідея. Об”єднання з Європою, Америкою, оскільки світ культурних людей єдиний. Вони одержимі однією ідеєю – збереженням життя на Землі. Про це ще Бердяєв говорив: „Мистецтво – це єдине, що виправдовує існування людства на Землі”. Певний ідеалізм цієї позиції повністю поглинається твердою вірою у свою правоту.
Докладно про фестиваль див. Статтю Світлани АГРЕСТ-КОРОТКОВОЇ та Лесі ОЛІЙНИК "Особлива місія" ("День" №82, 7 травня 2014 р.)

http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/osobliva-misiya

Інтерв"ю музичного директора фестивалю "2 дні-2 ночі нової музики" композитора Кармели ЦЕПКОЛЕНКО: "Просто так Україну не завоювати"
("День", №75(2014), 24 квітня 2014 р.)

www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/karmella-cepkolenko-prosto-tak-ukrayinu-ne-zavoyuvati