НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»Всі новини »

НОВИНИ

04.06.2014    Нагорода знайшла героїв!


Вручення однієї з найпрестижніших в Україні мистецьких нагород – Премії імені Бориса Лятошинського цьогоріч пройшло нетрадиційно. І тут у звичний хід подій втрутився Майдан і ті докорінні зміни, які він спричинив у новітній історії нашої держави.

Нагадаю: авторитетне журі присуджує цю премію щороку композиторам за видатні досягнення у галузі симфонічної творчості, неперевершеним майстром якої свого часу був український класик ХХ сторіччя Борис Лятошинський.

Церемонія нагородження зазвичай проводиться на початку січня у меморіальному кабінеті Метра.

Лауреатами 2014-го стали представниця Криму, відома кримсько-татарська композиторка Мерзіє Халітова й киянин Сергій Зажитько.


Трагічні зимові події у Києві, а потім березневі у Криму відтермінували можливість приїзду Мерзіє Халітової до столиці аж на кінець квітня.

Мужня жінка, яка вирішила зберегти український паспорт і за будь-яких обставин залишатися жити на півострові разом зі своїм народом, отримала премію під час концерту кримсько-татарської музики «Єдина країна, єдиний народ», що проходив за її участю, у Великому залі Національної музичної академії України імені Петра Чайковського в рамках VI Міжнародної пасхальної асамблеї «Духовність єднає Україну».Композитор Сергій Зажитько одержав диплом, нагрудний знак і пам’ятні подарунки, як і належить, у квартирі Бориса Лятошинського, але зовсім нещодавно – під час проведення у Києві XXIV Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри сезону».

      


Ольга ГОЛИНСЬКА

Фото  Світлани Британчук, Юрія Шкоди(2).

Матеріали надано журналом "Музика"