Новини
17.09.2023
НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»
04.09.2023
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023).
В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році »»»
05.08.2023
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ
(липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі.
Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів »»»
03.07.2023
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ
(червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу.
Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»
04.06.2023
УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ
(травень 2023).
У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт.
Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати »»»
Всі новини »
НОВИНИ
22.10.2017
Поздоровляємо музикознавця Юдкіна-Ріпуна Ігоря Миколайовича з отриманням Всеукраїнської премії з музикознавства
PRIMUS INTER PARES - 2017 за книгу
«Aphoristic Foundations of Dramatic and Lyrical Poetry”
Дослідження Ігоря Юдкіна-Ріпуна – одне з найяскравіших і, без перебільшення, унікальних явищ в українському музикознавстві. Воно є не тільки фундаментальним дослідженням обраного предмету, але й текстом, що формує тенденції розвитку вітчизняної науки, визначає вектори наукового пошуку на десятиріччя.
Сміливість автора – у безпрецедентному розширенні об’єкта музикознавчої науки за рахунок нівелювання традиційних кордонів між науками: відтак, вербальний матеріал, новаторськи проаналізований музикознавцем, входить до сфери уваги культурологічно орієнтованого інтермедіального музикознавства. Водночас висновки, яких доходить автор і які збагачують не тільки музичну науку, але й суміжні гуманітарні галузі, насамперед, літературознавство, могли бути здобуті тільки музикознавцем, що позбавлений уніфікуючих мислення та шляхи наукового пошуку фахових шор. Нарешті, алгоритми аналізу та нові способи думання про нібито відомі об’єкти, запропоновані дослідником, вже у найближчій перспективі стануть інструментарієм сучасного вченого-гуманітарія. Найгрунтовніші відкриття, як відомо, здійснюються сьогодні на перетині наук – і робота І. Юдкіна-Ріпуна – красномовне підтвердження цьому.
Додатковим бонусом цього інноваційного дослідження є те, що воно написано англійською мовою – отже, має всі передумови для того, щоб якнайшвидше стати здобутком світової гуманітаристики, утвердивши науковий пріоритет українського музикознавства.