НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»Всі новини »

НОВИНИ

03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної  російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення  Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному фронті. Тому зважаючи на складності воєнного часу і неможливість зібрати в Києві всіх членів Правління з різних міст України, було прийнято рішення про проведення засідання Правління в режимі електронного листування. Це дає можливість  докладно ознайомитися з документами, нотними та музичними матеріалами претендентів, поданими в електронному вигляді.

Робота Правління проходила  22-30 січня 2024 року. За станом на сьогодні у складі Правління перебувають 32 члени НСКУ. У засіданні змогли взяти участь 25 осіб – представників Київської, Харківської, Полтавської,  Львівської, Дрогобицької,  Одеської, Дніпропетровської,Запорізької організацій. Члени Правління розглянули документи, нотні, відео- та аудіо- матеріали 5-ти кандидатів: це три композитори – Даніїл Гетьман (Дніпро), Дмитро Малий (Харків), Олена Морозова (Одеса) та дві музикознавиці – Марія Борисенко (Харків) та Олена Дмитрієва (Дрогобич).

В цілому всі вступники отримали позитивні відгуки, жодної негативної думки висловлено не було. Багатьма членами Правління відзначався високий професійний рівень претендентів, різноманітність та досконалість творчого доробку композиторів, актуальність проблематики у роботах музикознавців. Відзначалося, що ми є свідками формування нового покоління  української мистецької спільноти , що проривається до рівня світових концептуальних напрямів соціоніки і філософії буття. Наголошувалося на необхідності збереження у творчих пошуках молодих української унікальності, національної ідентичності на тлі устремлінь до братської сім’ї європейських  народів.

За підсумками  одностайного голосування членів Правління НСКУ композиторів Даніїла Гетьмана (Дніпро), Дмитра Малого (Харків), Олену Морозову (Одеса) та музикознавиць Марію Борисенко (Харків) і Олену Дмитрієву (Дрогобич) 30 січня 2024 року було прийнято до Національної Спілки композиторів України.

 

Вітаємо нових членів Національної Спілки композиторів України та бажаємо натхненної творчості  і перемоги! Вітаємо також голів Харківської, Одеської та Дніпропетровської організацій, всіх членів Правління та всю нашу композиторську громаду з талановитим творчим  поповненням! Бажаємо всім вагомих досягнень на мистецькій ниві! Разом переможемо! Слава Україні!

                                                                                                 Інф. НСКУ