НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

02.07.2025

Творчий вечір Олександра ЩЕТИНСЬКОГО. Українська сучасна музика постійно присутня у звуковому просторі нашої країни та за її межами. А в роки агресивного вторгнення Росії в Україну цей процес відстоювання ідентичності національної культури безпрецедентно активізувався, що ми спостерігаємо практично кожного дня в реаліях нашого життя. Це стосується всіх культурних інституцій і,  »»»



03.06.2025

КОНЦЕРТ до 100-річчя Ігоря ШАМО. В цьому році по всій Україні широко відзначається 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, неперевершеного лірика, геніального пісняра, автора гімну Києва Ігоря Наумовича Шамо. Великі різножанрові концерти, творчі зустрічі, конференції, круглі столи, музичні конкурси, присвячені цій визначній даті, вже пройшли: в Будинку звукозапису Українського радіо, з музичними колективами  »»»



11.05.2025

КВІТНЕВІ НОВИНИ 2025. Українська музика жива і звучить в Україні та в світі. Бо ніщо і ніхто не може зупинити духовний розвиток нашої нації, як ніхто і ніколи не зламає нашу Україну. Серед багатьох квітневих подій за межами нашої країни, без сумніву, був найяскравішим Концерт української  »»»



02.04.2025

МУЗИЧНІ НОВИНИ БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ. Березень 2025 року був насичений цікавими творчими подіями і ще раз підтвердив, що українські композитори і виконавці, незважаючи на важкі реалії війни, не складають свою зброю, а навпаки – активно діють на мистецькій ниві. Українська сучасна музика постійно звучить на різних концертних майданчиках,  »»»



04.03.2025

Лютий 2025 року – це цілий каскад ювілейних дат і подій, пов’язаних з видатними постатями української музики. Це композитори, кожний з яких зайняв своє неповторне місце у творенні національної культури, у формуванні її унікальної ідентичності. »»»



Всі новини »

НОВИНИ

01.02.2010





Авторський концерт заслуженого діяча мистецтв України Мерзіє ХАЛІТОВОЇ відбувся 31 січня у Колонному залі ім.М.В.Лисенка Національної філармонії України. Кримська організація Національної спілки композиторів України представила симфонічні твори цієї талановитої композиторки на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Дитинство, юність, здобування освіти, перші композиторські кроки Мерзіє ХАЛІТОВОЇ пройшли в Узбекистані, куди були депортовані її батьки - кримські татари. В Ташкенті вона пройшла прекрасну професійну школу у класі маститого узбецького композитора Мірсадика ТАДЖІЄВА. Але завжди в її свідомості, в її творчості жила любов до землі її предків - рідного Криму, куди вона змогла переїхати лише з приходом незалежності в Україну. З тих пір її творчість розвивається активно і різноманітно. 

Яскрава національна визначеність, фольклорна укоріненість, патріотична спрямованість, причетність до історії свого народу - такі домінантні риси музичних композицій Мерзіє ХАЛІТОВОЇ.

Ось і в цей, знаковий для неї, творчий вечір прозвучали Симфонія №3 "Присвячення" (65-й річниці депортації кримськотатарського народу), Симфонія №4 для флейти та струнного оркестру (пам"яті батьків Ібраіма та Зейнеб), Капричіо для скрипки з оркестром та Концерт для труби з оркестром "Біля підніжжя Демерджі", музичний світ яких увібрав і трагічні сторінки історії, і їх подолання, і світлу надію, і закоханість у неповторну красу рідної землі.

Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України під орудою Володимира ШЕЙКА разом з блискучими солістами Ніною СІВАЧЕНКО (скрипка), Заремою БЕКІРОВОЮ (флейта) та Сейдаметом ЧАЛБАРОВИМ (труба) зробили все, щоб донести до публіки композиторський задум. Про досягнутий результат свідчила гаряча реакція залу з оваціями і морем квітів.

Радіємо за нашу колегу Мерзіє ХАЛІТОВУ і бажаємо їй творчих перемог!