НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»



04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»



Всі новини »

ЛАНЮК ЮРІЙ ЄВГЕНОВИЧ

Композитор, віолончеліст

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Народився 7 червня 1957 року у Львові.
Закінчив Львівську Державну консерваторію ім. М. Лисенка як віолончеліст у 1980 році (клас Євгена Шпіцера) та у 1985 році – композицію (клас Дезидерія Задора). У 1982 закінчив як віолончеліст асистентуру-стажування при Київській Державній консерваторії ім. П. Чайковського (клас проф. Червова В. С.).

Член Національної Спілки композиторів України, член Правління Львівської організації НСКУ.

Лауреат I премії Республіканського конкурсу віолончелістів ім. М. Лисенка (1974 р.), лауреат премії ім. Л. Ревуцького (1990 р.) та премії ім. Б. Лятошинського (2000р.), лауреат обласної премії "Львівська Слава" (2002), лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (2005).
Заслужений діяч мистецтв України (2008).

З 1984 року працює на посаді викладача, згодом - доцента, професора кафедри струнно-смичкових інструментів та композиції Львівської державної консерваторії (нині Музична академія ім. М. Лисенка). З його класу виходять професійні інструменталісти та композитори, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Композиторське обдарування Юрія Ланюка найповніше розкрилося в симфонічному та камерному жанрах. Його твори часто виконуються в концертах та на фестивалях як в Україні, так і за кордоном. Композитор писав твори на замовлення Міністерства культури України, зокрема, його твір Диптих для віолончелі і фортепіано був обов’язковим твором на Республіканському конкурсі віолончелістів ім. М. Лисенка у Києві та на Міжнародному конкурсі камерних ансамблів у Хмельницькому.

Твори Ю. Ланюка записані на Українському Радіо, Швейцарському та Польському Радіо, Радіо Зюд-Вест-Функ (Німеччина), на студіях СБС та Євшан (Канада). У вересні 1999 року на студії CD Accord (Польща) записано перший авторський диск з творів композитора. Ю. Ланюк був учасником багатьох міжнародних музичних фестивалів.

Композитор неодноразово був членом та головою жюрі різних міжнародних конкурсів, серед яких Міжнародний конкурс віолончелістів ім. М. Лисенка (м. Київ), Міжнародний конкурс композиторів “Lutoslawski Award”.

Твори Ю. Ланюка часто виконуються і є в репертуарі таких виконавців, як: Національний симфонічний оркестр України, Національна хорова капела “Думка”, Камерний оркестр “Леополіс” та Камерні Хори “Cantus” та “Глорія”, "Київські солісти" під керуванням Б. Которовича, Ансамбль солістів "Київська камерата" під керуванням Валерія Матюхіна, Едмонтонський симфонічний оркестр, Симфонічний оркестр Польського радіо, Sinfonia Varsovia, Cleveland Chamber Symphony Orchestra, recherche ensamble (Німеччина), квартет ім. М. Лисенка, диригенти Едвін Лондон, Гжегож Новак, Вірко Балей, Гайнріх Вестман, Роман Кофман, Володимир Сіренко, Роман Ревакович, солісти Ольга Пасічник, Іван Монігетті, Йожеф Ермінь та ряд інших.

Юрій Ланюк – відомий український виконавець, виступає як яскравий соліст і ансамбліст з репертуаром зарубіжної класики, творів українських композиторів, а також як виконавець власних творів. Гру Ланюка-віолончеліста слухали в містах України, Росії, а також в Варшаві, Торонто, Монреалі, Нью-Йорку, Чікаґо, Філадельфії, Брюсселі, Мюнхені та інших містах світу.

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Ланюк Юрій Євгенович
вул. І. Франка 83, кв. 12
Львів, 79011
Україна
Тел.:+38 (0322) 76-10-79(д)
+38 (0322) 72-58-47(р)