НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»



04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»



Всі новини »

ЯСІНОВСЬКИЙ ЮРІЙ ПАВЛОВИЧ

Музикознавець

Народився 10 вересня 1944 р. у м. Кракові (Польща). Член Спілки композиторів України, Дісний член Наукового Товариства ім. Шевченка, голова Музикознавчої комісії. Відомий музикознавець-медієвіст, працює у ділянці давньої української музики.

1996 р. опублікував ґрунтовну працю про українську та білоруську церковну монодію (623 стор.), яка стала справжнім відкриттям майже невідомої ділянки історії давньої музики.

2003 р. під його керівництвом завершена розробка компютерної бази “Ірмос”, яка отримала високу оцінку міжнародної наукової спільноти. Учасник багатьох міжнародних конференцій (Київ, Львів, Одеса, Краків, Москва, Санкт-Петербург, Вюрцбург, Ряшів, Михайловці, Лювен, Копенгаген, Париж та ін.).

Співорганізатор 17-ти Фестивалів музики ім. А. Кос-Анатольського. Спіпрацює з Інститутом українознавства НАН України та Львівською Богословською Академії. Завідувач кафедри музичної україністики Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка.
Доктор мистецтвознавства, професор.


Контакти:

Ясіновський Юрій Павлович
вул. Краківська, 5, кв. 2,
м. Львів
Тел. дом.: (0322) 74-61-84

Додаткова інформація та фото на Web-сторінці:
www.il.ichistory.org