НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»



04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»



Всі новини »

ЗОЛОТУХІН ВОЛОДИМИР МАКСОВИЧ


(1936 - 2010)


Композитор


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Народився 16 травня 1936р. у Харкові (Україна). Закінчив Донецьке музичне училище, як піаніст, та Харківську державну консерваторію за класом композиції професора Д. Клебанова. Стажувався у Москві у композиторів Р.Буніна та Б. Клюзнера. Консультувався у Д.Шостаковича.

Автор багатьох творів у різних музичних жанрах: від крупних сценічних (опера, мюзикл, балет) до дрібних (вокальних і інструментальних п'єс та естрадних пісень).

Народний артист України, лауреат премії ім. Б.Лятошинського, лауреат ІІІ всесоюзного конкурсу композиторів СРСР (1969), лауреат муніципальної премії ім. І. Слатіна (1995), регіональної премії ім. О. Масельського (2001). Професор, завідувач кафедрою композиції та інструментування Харківського державного університету мистецтв ім. І. П.Котляревського.

Визнаний митець. Майстерно володів не тільки жанрами симфонічної та камерної музики, а і симфоджазом, про що свідчать чимало його високохудожніх опусів. У творчій валізі композитора 4 симфонії, 2 кантати, симфонічні поеми, інструментальні концерти для різних інструментів, ансамблеві камерні п'єси, концертні арії, романси, пісні, інструментальні п’єси для різних інструментів, музика для кіно -, телефільмів, театральних вистав тощо.

Географія виконання творів США і Канади до Ізраїлю та ПАР. Твори В.Золотухіна часто виконуються на міжнародних конкурсах піаністів: в Україні, Білорусі, Чехії, Румунії, Бельгії і США. Записуються у фонди радіо України та Росії. Композитор мав авторські платівки та СD-диски.

Участь у фестивалях: Київ Музик Фест, "Контрасти" (Львів), Міжнародний музичний фестиваль у США (Цінціннаті) 2003, Міжнародний фестиваль фортепіанних ансамблів (С.- Петербург).

Брав участь у роботі журі міжнародних конкурсів:
Всесоюзний конкурс духових ансамблів (1991)
Міжнародний конкурс ім. С.Прокоф'єва (2000)
Міжнародний конкурс ім. М.Лисенка (2002)
Концертні виступи В.Золотухіна проходили під час проведення днів Української культури у різних странах:
Чехії і Словаччини (Прага і Братислава)1983
Узбекистан (Ташкент, Самарканд, Джизак)1987
Болгарії (Софія)1998
Росії (Москва) 2002

У 1993-1998 роках В.Золотухін очолював Харківську композиторську організацію Національної Спілки композиторів України.
З класу композиції В.Золотухіна вийшли помітні митці: Анатолій Гайденко(заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. Б.Лятошинського, лауреат Міжнародного конкурсу у Канаді, професор Харківського державного університету мистецтв); Михайло Шух (заслужений діяч мистецтв України); Юрій Алжнєв (заслужений діяч мистецтв України, лауреат всеукраїнських конкурсів); Ігор Гайденко (лауреат міжнародних конкурсів, кандидат мистецтвознавства); Галина Сапожнікова (лауреат міжнародного конкурсу ім. С.Прокоф'єва).

Про творчість митця написані дісертації, дипломні работи випускників музичних ВНЗів, дослідження, різноманітні журнальні та газетні статті, а також теле- та радіопередачі.

Композитор В.М.Золотухін раптово пішов з життя 4 вересня 2010р.

 

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія