НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»Всі новини »

ЩЕТИНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР СТЕПАНОВИЧКомпозитор

 

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 


Народився 22 червня 1960 р.у Харкові.
В 1983 закінчив композиторський факультет Харківського Інституту Мистецтв. Брав участь у Літніх курсах для молодих композиторів у м. Кажімеж Дольни в Польщі (1990, 1991), де прослухав лекції Л. Андріссена, В. Лютославского, К. Пендерецкого, Б. Шеффера, М. Ліндберґа, Дж. Креймера та ін. Закінчив Курси комп'ютерної музики у Краківській Музичній Академії (1991). В 1992 брав участь у композиторських майстер-класах П. Рудерса та Е. Дєнісова, а також майстерні ударника Ґ. Серенсена в Данії.

З 1983 по 1990 викладав композицію в дитячій музичній школі. З 1991 по 1995 вів класи композиції, інструментування і спеціальний курс композиторських технік ХХ століття в Харківському Інституті Мистецтв. Від 1995 - на творчій роботі. Виступав з лекціями про нову українську музику і представляв власні композиції на міжнародних симпозіумах в Австрії, Голландії, Німеччині, Словаччині, Україні, Швайцарії. В 1999 і 2001 провів композиторські майстер-класи в Македонії.

Починаючи від 1989, його твори звучать на престижних фестивалях Европи і Америки. Серед його виконавців Московський театр Гелікон Опера, Пермський театр опери та балету, Національний оркестр БіБіСі у Валлії, Оркестр Варшавської філармонії, дитячий хор Півчий Радіо Франція, струнні квартети Ардітті (Велика Британія), Кайрос (Німеччина), Московський Ансамбль Сучасної Музики, Ансамбль Вінер Коляж (Австрія), Стокгольмський Квартет Саксофонів, камерні ансамблі СОН (Швеція), ГЕКС (Нідерланди), дириґенти Теодор Курентзіс, Жолт Надь, Тадаакі Отака, сопрано Філіс Брін-Джулсон (США), піаністи Айвар Міхашофф (США), Юрій Полубєлов (Росія), саксофоністи Марк Сіффер (Франція), Крістоф Кіршке (Німеччина), фаґотист Валерій Попов, ударник Марк Пекарський і його Ансамбль ударних інструментів (Росія) та ін. В США і Франції видані два компакт диски Щетинського.

Лауреат шести міжнародних композиторських нагород: Головна і спеціальна премії Конкурсу ім. К. Сероцкого, Польща, 1990; Перша премія Конкурсу духовної музики, Фрібур, Швайцарія, 1991; Друга премія Конкурсу ім. В. Лютославского, Польща, 1995; Друга премія Конкурсу ім. А. Дютійо, Франція, 1996; Третя премія Конкурсу ім. Ґ. Малєра, Австрія, 1998; Російська національна театральна премія "Золота маска", Москва, 2000.

З 1997 є членом Мистецької Ради Міжнародного Фестивалю Сучасної Музики "Контрасти" у Львові. Був серед організаторів кількох фестивалів сучасної камерної музики в Україні та Росії. В 1995-2001 провів концертну серію "Нова музика в Харкові".

(Фото - Юрій Подпоренко)

 

Веб-сайти, що висвітлюють творчість О.Щетинського:

http://www.geocities.com/shchetynsky (biography, work list, etc.)
http://allclassical.com/cg/acg.dll?p=acg&sql=4:Shchetinsky (brief analytical essay)
http://www.avk.org/ncm/composers/shchetinsky.html (biography at New Consonant Music site)
http://www.musikforum.at/shchetynsky98.htm (page at G. Mahler Composers' Competition site)
http://www.artona.org/Shchetynsky.html (page at Artona Association site)

 

 
Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Контакти:

Alexander Shchetynsky

P. O. Box 5114,
Kyiv
61144, UKRAINE

Phone/Fax: +380 (572) 65 91 86

E-mail: shchetynsky@nord.vostok.net