НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.07.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2024). Під шаленим, злочинним натиском ворога Україна стоїть насмерть. Кожний українець на своєму місці робить максимум можливого для перемоги. Постійно долучається до цієї боротьби українська композиторська спільнота, кожний митець працює на перемогу, відстоюючи волелюбність та національну ідентичність нашої багатоскладової музичної  »»»06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»Всі новини »

ТВОРЧІ ЗАХОДИ НСКУ 2005(ЧЕРВЕНЬ) - 20062005 рік


8 червня
Участь у науково-практичній конференції “Творча постать Л.М.Колодуба в контексті української музики на межі століть ( з нагоди 75-річчя від дня народження композитора). На конференції виступили з доповідями члени Спілки А.І.Муха, С.В.Бедусенко, Н.С.Шурова, М.П.Загайкевич, С.Ю.Пілютиков, І.М.Сікорська, Б.О.Сюта, Б.М.Працюк, К.С.Біла.

10 червня
Ювілейний симфонічний концерт у Національній філармонії України, присвячений 80-річчю від дня народження видатного українського композитора Ігоря Наумовича ШАМО. Виконувалися Симфонія №1, Симфонія №3 та Концерт для флейти і струнних. Виконавці – Національний ансамбль солістів України “Київська камерата”. Ініціатор і автор проекту – НСКУ, фінансове забезпечення – Київське Головне управління культури, мистецтв та охорони спадщини, головний організатор – Центр громадських ініціатив та перспективних досліджень.

11 червня
Ювілейний авторський концерт композиторів Жанни та Левка Колодубів з нагоди 75-річчя від дня народження. Виконувалися твори Жанни Колодуб - “Ранок України” для дитячого хору, Концерт для альта і струнного оркестру, Концерт для фортепіано і симфонічного оркестру та твори Левка Колодуба – Концерт для двох скрипок з оркестром і Симфонія №10 (за ескізами юних літ).
Виконавці – Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України (художній керівник та головний диригент – Вікторія Жадько), Дитячий хор НРУ (диригент – Тетяна Копилова). Солісти – Олександр Лагоша (альт), Оксана Рапіта (фортепіано), Ольга Рівняк та Олена Пушкарська (скрипка).

9 – 12 червня
Участь НСКУ в Дев”ятому Хор-фесті “Золотоверхий Київ”.
У виконанні різних колективів прозвучали хорові твори Лесі Дичко, Вікторії Польової, Є.Станковича, Ю.Алжнєва, Л.Колодуба, В.Степурка, , М.Скорика, В.Стеценка, О.Скрипника, О.Некрасова, В.Мартинюк. Фестиваль завершився великим авторським концертом композитора Ганни Гаврилець, в якому була виконана її духовна та фольклорна музика. У концерті взяли участь Камерний хор “Київ” (художній керівник – Микола Гобдич), Жіночий хор “Павана” Інституту мистецтв Національного педуніверситету ім. М.Драгоманова (диригент – Людмила Байда) та Державна академічна хорова капела України ім Л.Ревуцького (диригент – Богдан Антків).
 
16 – 20 вересня
Участь у Міжнародному фестивалі “Варшавська осінь”.
У програмах фестивалю виконувалися твори Валентина Сільвестрова (“Реквієм для Лариси”), Богдани Фроляк (“Як же кажете ви до моєї душі: відлітай ти на гору свою, немов птах” для 10 інструментів) та Богдана Сегіна (“Без назви” для камерного ансамблю).

16 – 25 вересня
Одинадцятий міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти” (Львів).
В рамках фестивалю відбулося 20 концертів (симфонічних, камерних,
хорових). Українська сучасна музика була представлена творами Б.Лятошинського, Є.Станковича, М.Скорика, В.Сильвестрова, І.Щербакова, В.Камінського, Ю.Ланюка, О.Козаренка, О.Щетинського, С.Пілютикова, І.Тараненка, І.Небесного, Б.Сегіна, З.Алмаші, М.Шведа, Ю.Шаріфова тощо. Зарубіжна класика ХХ ст. знайшла відображення у виконанні творі А.Берга, Дж.Кейджа, К.Шимановського, С.Прокоф”єва, І.Стравінського, Б.Шеффера, А.Шнітке, С.Губайдуліної. Прозвучала також симфонічна музика сучасних фінських авторів Нуорвала, Лааксо та ін. Проект, пов”язаний з українською класичною музикою, - виконання твору Миколи Леонтовича “На русалчин Великдень” (Хорова капела “Трембіта”, Львівський філармонічний оркестр, диригент – М.Скорик). Серед інших виконавських колективів, що взяли участь у фестивалі, - Національний симфонічний оркестр України (диригент – В.Сіренко), Камерний оркестр “Leopolis” (диригент – Сімон Камартін, Швейцарія), Краківський ансамбль ударних інструментів, Камерний оркестр Рівненської філармонії, Київський камерний хор “Хрещатик”, Камерний хор Cantus, Камерний хор Gloria, Чернівецький симфонічний оркестр, Новий міжнародний симфонічний оркестр (INSO, Львів), провідні українські та зарубіжні солісти.  
 
24 вересня – 1 жовтня

ХУІ Міжнародний музичний фестиваль “Київ Музик Фест-2005”.

В рамках фестивалю відбулося 34 концерти, з них – 6 симфонічних, 
17 - камерних, 5 – хорових, 2 – камерної та хорової музики, 3 – джазової музики, концерт оркестру народних інструментів, а також вечір театралізованих електронних музичних композицій. У числі зазначених концертів як спеціальні мистецькі проекти були представлені: симфонічний молодіжний проект “Вільна зона”; концерти серії “Музичні діалоги” – “Україна – США”, “Україна – Німеччина”, “Україна – Польща”; Авторський музично-театральний вечір Богуслава Шеффера (польсько-австрійсько-українська імпреза за участю Польського інституту в Києві, мистецької агенції “Дзига” та Київського театру на Подолі); Ф”южн-проект Івана Тараненка “Музика української землі…Симфонія відлуння…” та симфонічна версія “24 каприсів Н.Паганіні” Мирослава Скорика.  
У концертних програмах фестивалю найбільш широко була представлена українська класична і сучасна музика. У зв”язку з 110-ю річницею від дня народження Б.М.Лятошинського червоною стрічкою через весь фестиваль пройшла різножанрова творчість цього класика ХХ ст. – було виконано його “Слов”янську сюїту”, “Український квінтет”, фортепіанний цикл “Відображення”, низку хорових композицій та романсів. Даниною пам”яті багаторічних керівників фестивалю І.Ф. Карабиця та В.С.Симоненка були прем”єрні виконання камерно-інструментальних та вокальних творів Івана Карабиця та Джазовий концерт пам”яті Володимира Симоненка у Національній філармонії України. Сучасна українська музика була репрезентована творами 94 композиторів з різних регіонів України – Києва, Харкова, Львова, Одеси, Донецька, Дніпропетровська, Запоріжжя, Луганська, Полтави, Луцька, Дрогобича, Сімферополя, Севастополя тощо. Прозвучала музика композиторів І.Алексійчук, З.Алмаші, В.Антонюка, С.Бедусенка, К.Білої, А. Гаврилець, В.Годзяцького, Л.Грабовського, В.Губи, Л.Дичко, В.Журавицького, А.Загайкевич, В.Загорцева, С.Зажитька, В.Зубицького, Ю.Іщенка, О.Канерштейна, І.Карабиця, І.Кириліної, Д.Киценка, П.Колпакова, Ж.Колодуб, Л.Колодуба, О.Костіна, Б.Кривопуста, О.Леонової, С.Луньова, Є.Льонка, Г.Ляшенка, І.Маринченка, І.Небесного, С.Острової, П.Петрова, С.Пілютикова, В.Польової, В.Ронжина, В.Рунчака, Л.Сидоренко, В.Сильвестрова, Є.Станковича, В.Степурка, Б.Стронька, І.Тараненка, Б.Фільц, І.Шамо, Ю.Шевченка, О. Шимка, М.Шоренкова, В.Шумейка, М.Шуха, І.Щербакова, Д.Щириці, Л.Юріної, О.Яковчука, Л.Ященка (Київ); Ю. Алжнєва, А.Гайденка, І.Гайденка, О.Гнатовської, Л.Донник, В.Золотухіна, В.Мужчиля, В.Птушкіна, М.Стецюна, Т.Хмельницької, О.Щетинського (Харків); П.Гречки, В.Камінського, О.Криволап, Ю.Ланюка, В.Павенського, В.Пасічника, Б.Сегіна, М.Скорика, Б.Фроляк, С.Шведа (Львів); С.Азарової, Ю.Гомельської, К.Цепколенко (Одеса); О.Некрасова, Є.Петриченка, В.Стеценка, О.Чистої (Донецьк); В.Мартинюк, Н.Самохвалової, В.Скуратовського (Дніпропетровськ); М.Устинова, М.Халітової, Чен Бао хуа (Крим); Н.Боєвої, Г.Хазової (Запоріжжя); Т.Оскоменко-Парулави (Полтава); С.Турнєєва (Луганськ); В.Тиможинського (Луцьк); М.Ластовецького, О.Опанасюка (Дрогобич).
 Зарубіжна авангардна класика була представлена творами Берга, Веберна, Шенберга, Месіана, Комітаса та ін. Прозвучали також твори сучасних композиторів різних країн – Канади, США, Коста-Ріки, Німеччини, Австрії, Великобританії, Фінляндії, Ізраїля, Польщі, Болгарії, Росії, Бєларусі, Естонії, тощо.  
  В рамках фестивалю пройшла науково-практична конференція «Музика ІІІ тисячоліття: тенденції та преспективи», проведена спільно з Центром музичної україністики Національної музичної академії України.  
 У фестивалі взяли участь найкращі виконавські сили України та відомі зарубіжні музиканти.


18 – 22 жовтня
УІІ міжнародний фестиваль академічної та сучасної музики “Фарботони” (Канів).
В рамках фестивалю відбувся І Міжнародний крнкурс виконавців на духових інструментах, в якому взяли участь юні виконавці України, Білорусії, Китаю. Журі очолив народний артист України, композитор Г.І.Ляшенко. серед членів Журі були народні артисти України Євген Станкович та Михайло Чембержі. В рамках конкурсу відбулися концерти Державного академічного духового оркестру України, Державного камерного ансамблю “Київські солісти” та Київського квартету саксофоністів. Керував проведенням фестивалю його генеральний директор, композитор Іван Тараненко.

31 жовтня
Прем”єра твору Мирослава Скорика “Літургія святого Іоанна Златоустого” ( у 18 частинах).
Виконавці – Камерний хор “Київ”, солісти Вікторія Заболоцька, Віктор Сачок.
Диригент – заслужений діяч мистецтв україни Микола Гобдич.

 
8 – 14 листопада
Участь у Міжнародному фестивалі “Іs Arti” ( Каунас, Литва).
В рамках фестивалю відбулося два концерти українського камерного колективу “Гармонія світу”(Одеса), в яких виконувалася сучасна українська музика композиторів Мирослава Скорика, Володимира Зубицького, Володимира Рунчака, Анни Гаврилець, Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської.

15 листопада
Присудження Премії імені М.Вериківського 2005 року народному артисту України Цегляру Якову Самійловичу за мюзикл “О кей, Мойша” (за мотивами комедії “Шукачі скарбів” Шолома Алейхема) та за вагомий внесок в розвиток українського музичного театру. Журі очолювала доктор мистецтвознавства, професор М.Р.Черкашина.

21 листопада
Авторський вечір композитора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, професора Ігоря Щербакова ( до 50-річчя від дня народження).
У програмі виконувались “Покаянний стих” для скрипки і струнного оркестру, хорова поема “Богородице, діво, радуйся”, кантата “Ознака вічності”, Концерт для фортепіано і струнного оркестру, Камерна симфонія № 5 “Warum” для струнного оркестру, “Ave Maria” для дитячого та мішаного хорів і оркестру. Виконавці - Камерний хор “Хрещатик”, Великий дитячий хор Національної радіокомпанії, Національний ансамбль солістів “Київська камерата”. Вступне слово – Галина Степанченко.

21 – 25 листопада
Участь у Всеукраїнській хоровій асамблеї (ювілейні заходи з нагоди 130-річчя від дня народження Олександра Кошиця).
У концертних програмах були виконані твори Б.Лятошинського, Є.Станковича, Л.Дичко, М.Скорика, І.Шамо, І.Поклада, В.Зубицького, А.Караманова, В.Степурка, В.Мужчиля, О.Яковчука, Л.Шукайло, В.Стеценко, В.Мартинюк, К.Троценко, М.Устинова, О.Лєбєдєва, О.Некрасова, тощо.


23 листопада
Вручення Премії імені В.С.Косенка 2005 року Канеп-Косенко Раїсі Едуардівні
за вагомий внесок у розвиток української музичної культури та багаторічну діяльність по збереженню і популяризації творчої спадщини класика української музики Віктора Степановича Косенка.
Церемонія вручення премії відбулася в Меморіальному кабінеті-музеї Віктора Косенка. В ній взяли участь відповідальні працівники Міністерства культури і туризму України, голова Журі, народна артистка України Л.В.Дичко, члени журі, композитори, музикознавці, представники засобів масової інформації, музична громадськість Києва.


3 –5 грудня
ХІХ Музичний фестиваль імені А.Кос-Анатольського у Коломиї. 

9 грудня
Розширене засідання Правління НСКУ за підсумками року. Розглядалося питання прийому до Спілки (О.Дейчук, О.Родін, В.Драганчук, О.Петренко, Л.Садова, О.Німилович, П.Бакланов); була заслухана інформація Є.Станковича про участь у перших Президентських слуханнях та про зустріч з Міністром культури і туризму І.Д.Ліховим; інформація про заходи НСКУ у 2005 р.та план заходів на 2006 рік; питання про ротацію журі по присудженню мистецьких премій; про Експертну раду Міністерства культури з відбору та придбання творів українських композиторів на умовах держзамовлення; про державні стипендії для членів НСКУ; про роботу по реалізації інформаційно-комунікаційних проектів НСКУ; про шляхи вирішення проблем існування БТК “Ворзель”; про кадрові зміни у центрі музичної інформації; про ситуацію з орендованими приміщеннями НСКУ, КО НСКУ, Центрмузінформу; про роботу Музичного фонду НСКУ. 2006 рік


22 січня
Спектакль Донецького оперного театру “Богдан Хмельницький” К.Данькевича в Національній опері України (редакція Євгена Станковича).

27 січня
Прем”єра опери Мирослава Скорика “Мойсей” в Національній опері України.
Режисер-постановник А.Солов”яненко. Диригенти Д.Гамкало та М.Скорик.


27 січня
Вручення Премії імені Бориса Лятошинського 2006 року композитору Фроляк Богдані Олексіївні за творчий вклад у розвиток української музичної культури, зокрема, за Концерт для кларнету з оркестром.
Церемонія вручення премії відбулася в Кабінеті-музеї Б.М.Лятошинського. В ній взяли участь заступник Міністра культури і туризму О.Г.Шокало-Бенч, Голова журі Мирослав Скорик, члени журі, композитори, музикознавці, представники музичної громадськості Києва та Львова.

27 – 28 січня
Участь у проведенні ІІ обласного конкурсу юних композиторів пам”яті Ю.С.Мейтуса у Кіровограді.
Конкурс проводиться Кіровоградською обласною державною адміністрацією 
під постійним патронатом Національної Спілки композиторів України. Голова Журі – композитор, лауреат Премії імені В.С.Косенка Геннадій Сасько.

21 лютого
Участь у зустрічі за круглим столом в Національній Спілці письменників України на тему: “Інтелектуальна власність і захист авторських прав”. Національну Спілку композиторів Україн представляв секретар правління НСКУ І.І.Тараненко.

23 лютого
Вручення Премії імені Л.М.Ревуцького 2006 року композитору Матвєєву Андрію Вікторовичу за композиторську діяльність та творчий пошук у музичному мистецтві (твори Симфонія та “Постлюдія” для симфонічного оркестру).
Церемонія вручення проходила в Київській організації НСКУ. В ній взяли участь начальник відділу музичного мистецтва Міністерства культури і туризму А.П.Корисько, Голова журі І.В.Щербаков, члени журі, композитори музикознавці, представники родини Ревуцьких, музичні журналісти, музична громадськість міста.

27 лютого
Участь у Вечорі, присвяченому пам”яті видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича та 85-річчю від дня утворення Всеукраїнського музичного товариства ім.М.Леонтовича.
У концерті прозвучали твори композитора і відбулася презентація нового нотного видання “М.Леонтович. Хорові твіори” (упорядник – канд. мистецтвознавства В.Кузик), здійсненого видавництвом “Музична Україна”.
На вечері виступила секретар правління НСКУ Леся Дичко.

22 березня
Вручення Премії імені М.В.Лисенка 2006 року музикознавцям О.С.Зінькевич, Л.О.Кияновській та хормейстеру і музикознавцю М.С.Юрченку за визначний творчий внесок в розвиток української музичної культури. 
Церемонія вручення премії відбулася в Меморіальному будинку-музеї М.В.Лисенка. В ній взяли участь заступник Міністра культури і туризму О.Г.Шокало-Бенч, голова Журі А.О.Гаврилець, Голова НСКУ Є.Ф.Станкович, члени журі, композитори, музикознавці, музичні журналісти, представники мистецької громадськості.

21 – 28 березня

ХУІ Міжнародний фестиваль Київської організації НСКУ “Музичні прем”єри сезону”.

В рамках фестивалю відбулося 26 концертно-мистецьких заходів. Серед них - 4 симфонічні, 4 хорових та 13 камерних концертів, виконання опери “Співомовки” І. Панова (Франція), мистецькі проекти “Only Юсипей. Музика гендерних парадоксів” та фортепіанний вечір “Моцарт і його естетика” (виконавець – Є. Громов), презентація нових видань членів НСКУ (ноти, книги, аудіокасети, компакт-диски). В програму фестивалю було включено також 2 камерних концерти з творів студентів-композиторів Національної музичної академії України, концерт з творів молодих польських композиторів, благодійний концерт “Посвячення Івану Козловському” та концерт-відкриття І Міжнародного конкурсу-фестивалю класичної гітари ім. Марка Соколовського. Українська сучасна музика була широко представлена творами різних жанрів. Прозвучала музика 70 композиторів – І.Алексійчук, З.Алмаші, В.Антонюка, Ю.Бабенка, Н.Боєвої, А.Бондаренка, А.Водовозова, А.Гаврилець, О.Гаркавого, О.Гнатовської, В.Годзяцького, В.Гончаренка, Л.Грабовського, В.Губаренка, В.Губи, О.Дейчук, М.Денисенко, Л.Дичко, К.Діброви, Є.Дондука, В.Журавицького, А.Загайкевич, С.Зажитька, А.Золкіна, Є.Іршаї, Ю.Іщенка, В.Кирейка, Д.Киценка, О.Козаренка, Ж.Колодуб, Л.Колодуба, О.Костіна, Б.Кривопуста, С.Крутікова, С.Луньова, Г.Ляшенка, А.Матвєєва, О.Наконечного, В.Ольшевського, О.Острової, Д.Перцова, С.Пілютикова, В.Польової, Б.Працюк, Р.Рамазанова, О.Родіної, В.Ронжина, В.Рунчака, Л.Сидоренко, В.Сильвестрова, М.Скорика, О.Скрипника, Є.Станковича, В.Степурка, Б.Стронька, І.Тараненка, В.Теличка, В.Тилика, О.Шимка, В.Філіпенка, Б.Фільц, К.Цепколенко, О.Шоренкова, М.Шуха, І.Щербакова, Ю.Щуровського, Л.Юріної, О.Яворика, О.Яковчука.
В концертах прозвучали також твори зарубіжних композиторів – Веберна, Месіана, Булеза, Пярта, Куртага, Губайдуліної, Слонімського, Кнайфеля, Лютославського, Шимановського, Ласоня, тощо.

7, 9 квітня
Симфонічні концерти у Львові та Ужгороді, присвячені 60-річчю Закарпатської філармонії, 60-річчю Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Задора та 10-річчю Закарпатського осередку Національної Спілки композиторів України.
В концертах виконувалися твори для оркестру закарпатських композиторів – Д.Задора, С.Мартона, В.Теличка та В.Гайдука. Виконавці – Хор та Симфонічний оркестр Львівської державної музичної академії ім. М.Лисенка.

21 – 23 квітня
Участь у ХІІ Міжнародному фестивалі “Два дні і дві ночі нової музики” в Одесі.
У концертах фестивалю було здійснено ряд проектів, пов”язаних з творчістю сучасних українських композиторів. Це монопрограма “Портрет Валентина Сільвестрова”, сольний концерт баяніста Романа Юсипея (Музика гендерних парадоксів), в якому прозвучали твори К.Цепколенко, Л.Сидоренко, Г.Гаврилець, А.Загайкевич, В.Польової, С.Зажитька. Українські та зарубіжні музикантів виконали також твори О.Красотова, В.Рунчака, А.Загайкевич, С.Пілютикова, І.Тараненка, Є.Станковича, З.Алмаші, Б.Фроляк, А.Томльонової, Ю.Гомельської, Л.Самодаєвої, С.Азарової,тощо.
Прозвучала музика зарубіжних композиторів – Німеччини, Греції, Росії, Хорватії, Чехії, Албанії, Швейцарії та ін.

6 –10 травня
Міжнародна наукова конференція в Лейпцігу (ФРН) “Українська музика. Ідея та історія національного музичного процесу в європейському контексті”. 
У конференції взяли участь українські музикознавці О.Зінькевич, М.Степаненко, Л.Кияновська, О.Самойленко, Л.Мазепа, , К.Бєрдєннікова, І.Драч, Л.Мельник. В рамках конференції відбулися концерт української музики з творів М.Скорика, Є. Станковича, В.Камінського у виконанні німецьких музикантів та сольний виступ української піаністки Алли Кащенко, яка виконала фортепіанні твори сучасних українських композиторів.
На концертах були присутні М.Скорик та В.Камінський.

14 травня
Прем”єра літературно-музичної драми за листами та інтимною лірикою Івана Франка “Твої очі, як те море…”. Кохання в стилі декадансу” (до 150-річчя від дня народження Івана Франка). 
Спільний проект Нвціональної Спілки письменників України та Національної Спілки композиторів України. Автор сценарію та режисер-постановник С.Майданська. Автор музики та диригент-постановник І.Тараненко.

25 травня
Урочисте вручення Мистецької премії “Київ” (Премія імені Артемія Веделя) народному артисту України М.М.Скорику за оперу “Мойсей” , поставлену Національною оперою України.
Церемонія вручення відбулася у Київській державній адміністрації. В ній взяли участь заступник Голови м.Києва В.Довгий, Голова Національної Спілки композиторів України Є.Станкович, представники засобів масової інформації, мистецька громадськість міста.

8 –11 червня
Участь у Десятому хор-фесті “Золотоверхий Київ”.
В рамках фестивалю відбулися авторські концерти композиторів Валентина Сільвестрова (за участю Камерного хору “Київ” та Камерного хору “Кредо”) та Олександра Яковчука (за участю Камерного хору “Хрещатик” та Жіночого хору Київського музичного училища).
У програмах фестивалю виконувалися також твори українських сучасних композиторів Г.Гаврилець, О.Бондаренка, В.Зубицького, В.Степурка, В.Польової, Ю.Алжнєва, М.Скорика, Є.Станковича, Л.Дичко, Л.Донник, М.Шуха, А.Гайденка, тощо.

18 – 22 червня
УІІІ Міжнародний фестиваль академічної та сучасної музики “Фарботони”
(Канів).
В рамках фестивалю пройшов ІІ Міжнародний конкурс композиторів та піаністів в місті Каневі, в якому взяли участь юні музиканти різних міст України, Бєларусі, Китаю. Журі очолював народний артист України Г.І.Ляшенко. Члени Журі – композитори Є.Станкович, М.Чембержі, І.Щербаков, І.Тараненко, К.Цепколенко, Л.Мурашко, виконавці М.Сук (США), В.Козлов, Ф.Ріхтер (ФРН), Ю.Гільдюк (Бєларусь), І.Жук (Канада), Ю.Кот. 
Відбулися також Концерт Національного ансамблю солістів України “Київська камерата”, Концерт сучасної музики “Музичні паралелі: Україна – Німеччина” та Літературно-музичний вечір за участю письменниці Софії Майданської.
Прозвучали твори українських композиторів Є.Станковича, В.Зубицького, І.Щербакова, І.Тараненка, В.Польової, К.Цепколенко, А.Загайкевич, зарубіжних композиторів Д.Шостаковича, А.Берга, С.Губайдуліної, Лахенмана, Майєрінга, тощо. Солісти – Фредеріка Ріхтер (фортепіано), Роман Юсипей (баян), Валерій Буймістер (баритон), Р.Гриньків (бандура) та ін. Генеральний директор фестивалю-конкурсу – Іван Тараненко.

23 червня
Прем”єра нової редакції Каддиш-Реквієму “Бабин яр” Євгена Станковича в Національній філармонії України. 
Концерт відбувся в рамках циклу “Вечори української музики. Спадщина і сучасність”. У концерті взяли участь Симфонічний оркестр Національної філармонії (диригент – Микола Дядюра), Національна акадамічна капела “Думка” (керівник – Євген Савчук), солісти Дмитро Попов (тенор) та Сергій Магера (бас), читець-декламатор Олег Савкін.

11 липня
Концерт української сучасної музики в Академії мистецтв м.Дармштадт (ФРН).
Виконувалися камерні твори Бориса Лятошинського, Євгена Станковича. Валентина Сільвестрова, Геннадія Ляшенка, Юдіфі Рожавської, Івана Тараненка, Віктора Теличка. У імпрезі взяли участь Іван Тараненко та Віктор Теличко. Були прочитані лекції про українську музику на сучасному етапі.

14 – 29 липня
Участь у Світовому фестивалі нової музики у м. Штутгарт (ФРН).
Україну представляли композитори Кармелла Цепколенко та Алла Загайкевич. 
   
22 вересня – 1 жовтня
ХІІ Міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти”.
У 12 концертах фестивалю звучала світова класика та сучасна музика. В українсько-фінському концерті жінок-композиторів були виконані твори Л.Дичко, Л.Шукайло, К.Цепколенко, О.Криволап, Б.Фроляк. Окремий концерт було присвячено 100-річчю Д.Шостаковича. Твори Шостаковича звучали також у багатьох інших концертах. Камерний ансамбль “Нова музика в Україні” підготував програму “Дьордь Лігеті та сучасна українська музика” (виконувалися твори Є.Станковича, В.Рунчака). Симфонічний оркестр Львівської філармонії представив програму сучасної української музики – “Вікінгі” Є.Станковича, “Біле поховання” Симфонія №3 В.Польової та Концерт для оркестру Н.Рожко. Більша частина класичної програми була присвячена 250-річчю В.-А.Моцарта.29 вересня – 12 жовтня
Участь українських композиторів у Міжнародному музичному фестивалі “Харківські асамблеї”. 
В українсько-фінському концерті жінок-композиторів виконувалися твори О.Гнатовської, Б.Фроляк, К.Цепколенко, Ж.Колодуб, Л.Шукайло. До ряду камерних програм увійшли твори В.Бібіка, Л.Колодуба, В.Борисова, С.Турнєєва, І.Ковача, В.Золотухіна, М.Стецюна, М.Кармінського, В.Птушкіна.

26 вересня
Авторський симфонічний концерт Євгена Претриченка в Донецькій обласній філармонії (за грантом Донецької обласної ради). Прозвучали Симфонія №1. Симфонія №2, Концерт для фортепіано з оркестром “In memoriam…” Виконавці – Симфонічний оркестр ім. С.С.Прокоф”єва, солістка – Діна Писаренко, диригент – Віктор Олійник.

29 вересня – 7 жовтня

ХУІІ Міжнародний фестиваль “Київ Музик Фест-2006”.

Відбулося 32 концерти симфонічної, хорової, камерної, електронної музики, прем”єра опери “Палата №6” В. Зубицького та науково-теоретична конференція “Українська музика 20-х років ХХ століття”. Фестиваль відкрився “Парадом концертів”, у якому у зв”язку з 100-річним ювілеєм Д.Шостаковича прозвучали два його концерти – для фортепіано з оркестром №1, та для віолончелі з оркестром №1, а також концерти С.Барбера та Е.Гарта. До ювілея Д.Шостаковича в іншому концерті виконувалась також його симфонія №6. 
У симфонічних концертах фестивалю були виконані твори українських композиторів О.Красотова, В.Польової, Л.Колодуба, Ж.Колодуб, Л.Юріної, П.Колпакова, А.Матвєєва, Б.Кривопуста, О.Таганова, В.Зубицького, В.Золотухіна, Ю.Алжнєва, Є.Петриченка, Ю.Іщенка, О.Костіна, І.Щербакова. Хорова творчість українських композиторів була представлена композиціями Б.Фільц, Л.Дичко, Г.Гаврилець, В.Тиможинського, Л.Донник, С.Турнєєва, С.Острової, В.Дроб”язгіної, Н.Андрієвської, І.Небесного, В.Польової, О.Чистої, Н.Самохвалової, В.Степурка, О.Некрасова, М.Шуха, Л.Юріної, Т.Хмельницької, І.Альбової, О.Наконечного, В.Стеценка, А.Хазової, А.Гайденка, О.Протопопової, Ю.Шамо, В.Сильвестрова, Г.Саська, Б.Працюк, М.Шведа, Б.Сегіна, В.Павенського, В.Мужчиля, Л.Колодуба, А.Кушніренка, Романа Сов”яка, Б.Фільц, О.Яковчука, І.Алексейчук. Широко була представлена камерна музика українських композиторів – прозвучали твори Л.Дичко, О.Гнатовської, Ж.Колодуб, Л.Шукайло, Ю.Ланюка, М.Скорика, З.Алмаші, Ю.Гомельської, С.Пілютикова, Г.Ляшенка, В.Кирейка, І.Карабиця, В.Пасічника, Д.Киценка, Н.Боєвої, В.Мартинюк, О.Гнатовської, В.Птушкіна, Л.Самодаєвої, О.Томльонової. Є.Іршаї, В.Теличка, К.Віленського, В.Губаренка, В.Бібіка, С.Зажитька, В.Скуратовського, Б.Стронька, М.Халітової, В.Годзяцького, В.Губи, К.Цепколенко, О.Криволап, О.Козаренка, Є.Станковича, С.Луньова, Рунчака. У проекті “Великий електроакустичний перформанс” були представлені твори І.Тараненка, А.Загайкевич, Д.Перцова. Ювілеям М.Мясковського (125 років) та Дьордя Куртага (80 років) були присвячені окремі монографічні концертні програми. В рамках концерту лауреатів Конкурсу української фортепіанної музики ім. Івана Карабиця пройшла презентація Довідника творів Івана Карабиця.


10 жовтня 
 Участь у Всеукраїнському з”їзді авторів по створенню єдиної недержавної організації колективного управління авторськими правами, що відбувся у Будинку вчителя. Національну Спілку композиторів України представляв Іван Тараненко.

17 жовтня
Виконання творів Є.Станковича та В.Рунчака у проекті “Композитор Дьордь Лігеті та українська сучасна музика” з концертної серії “Нова музика в Україні”.

 18 жовтня
Авторський вечір Ігоря Щербакова у Будинку органної і камерної музики.

Авторський вечір Володимира Волонтира у Національній філармонії України.

11 – 20 листопада
Є.Ф.Станкович очолював Журі Першого міжнародного конкурсу диригентів ім. С.Турчака.

16 –19 листопада
Участь у Міжнародній програмі “Діалог музичних культур. Німеччина – Україна “ в Одесі. У творчих зустрічах з українськими композиторами та у концертах виконувалися твори Лесі Дичко, Кармели Цепколенко, Ірини Алексійчук. Прозвучали також твори І. Асєєва, Б.Фільц, В.Степурка.


24 листопада
Презентація книги спогадів про Ігоря Наумовича Шамо “Я з вами був і буду кожну мить” , що пройшла за участю дочки композитора Т.І.Шамо у Концертному залі Національної Спілки композиторів України.

3 –6 грудня 
ХХ Міжнародний фестиваль ім. А.Кос-Анатольського у Коломиї.

10 грудня 
Авторський вечір Ігоря Поклада у Палаці мистецтв “Україна” з нагоди 65-річчя від дня народження. До прогами концерту увійшли найпопулярніші пісні композитора у виконанні відомих українських та російських естрадних співаків.

10 грудня 
Авторський концерт композитора і виконавця Золтана Алмаші у Концертному залі Національної Спілки композиторів України.

13 грудня
Виконання у Палаці мистецтв “Україна” Симфонічного Євангелія “ЗВЕРШИЛОСЯ” Алемдара Караманова.. Виконавці – симфонічний оркестр та хор НРКУ, капела “Почайна”. Диригент - Володимир Шейко.


14 грудня 2006 року
Розширене засідання Правління НСКУ за підсумками року. Розглянуто питання прийому до Спілки (І.Костромитіна, В.Карлаш, І.Клімова, В.Рева, О.Богданова, І.Мартиненко,) заслухана інформація про стан справ в НСКУ, розглянуто заяву Є.Ф.Станковича про довгострокову відпустку терміном на рік у зв”язку із станом здоров”я; обрано співголовою НСКУ М.М.Скорика на період відпустки Є.Ф.Станковича і на подальший період з відповідною поправкою у Статуті НСКУ; розглянуто конфліктну ситуацію між Виробничим комбінатом та ЖСК “Оперний”; заслухано інформацію М.М.Скорика про “Київ Музик Фест”; про необхідність проведення спеціальних слухань у Міністерстві культури на тему ситуації у музичному мистецтві; про роботу по розширенню сайту НСКУ; інформацію О.І.Куц про пропозиції Київського фонду культури щодо БТК “Ворзель”.


18 грудня
Авторський концерт Віталія Кирейка з нагоди 80-річчя від дня народження.
Виконувався Концерт для фортепіано з оркестром (Симфонічний оркестр НРКУ) , Симфонічна поема “Дон Кіхот”, а також твори для Капели бандуристів.

24 грудня
Авторський концерт Віталія Годзяцького у Київському Будинку вчених. Прозвучали каамерно-вокальні та камерно-інструментальні твори композитора.
Виконавці – Національний ансамбль “Київська камерата” та солісти.

 НАГОРУ