НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»



10.05.2023

До Правління Національної Спілки композиторів України 3-го травня 2023 року надійшов лист від Управління культури Луганської облдержадміністрації з інформацією про діяльність композиторки »»»



03.05.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2023). Продовжуємо наші щомісячні огляди музичних подій, які, незважаючи на складні обставини, відбуваються у тривожний час війни і стають свідченням незламності українських композиторів і виконавців на культурному фронті. Квітень видався надзвичайно багатим на справжні мистецькі артефакти, на натхненні прояви глибинної генетичної сили  »»»



02.04.2023

УУРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2023). Минув тринадцятий місяць незламного протистояння України жорстокій агресії нелюдів-рашистів. Кожен українець на своєму місці самовіддано захищає нашу національну ідентичність, нашу єдність, нашу свободу від російського варварства. Українські митці єдиним фронтом протистоять російській експансії, утверджуючи національні духовні цінності. Саме на це  »»»



05.03.2023

У Гамбурзі (ФРН) 24-26 лютого 2023 пройшов 9-й фестиваль нової музики Provinz Laerme, в якому широко була представлена українська сучасна музика. Прозвучали твори Кармели Цепколенко, Юлії Гомельської, »»»



Всі новини »

РЕГІОНАЛЬНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ОСЕРЕДКИ

ЛЬВІВ

Історія і сучасність / Композитори / Музикознавці

Львівська організація Національної Спілки композиторів України є спадкоємницею Союзу Українських Професійних Музик, що був створений у Львові зусиллями композиторів Василя Барвінського та Нестора Нижанківського навесні 1934 року.
На сьогоднішній день Спілка у своїх лавах об'єднує більше тридцяти професійних композиторів та музикознавців, серед яких є такі знані імена як композитори Мирослав Скорик, Юрій Ланюк, Віктор Камінський, доктори мистецтвознавства Стефанія Павлишин, Люба Кияновська, Олександр Козаренко, Юрій Ясіновський.

Головою правління Львівської організації НСКУ є композитор, Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, народний артист України, професор Мирослав Скорик, відповідальним секретарем – Тарас Грудовий, консультантом – композитор, Лауреат премії ім. Л. Ревуцького Богдан Сегін.

Основними напрямками діяльності Спілки є пропагування українського музичного мистецтва, інтеграція української музичної культури у Европейський мистецький контекст, вивчення та популяризація сучасної музики, як української так і світової, наукові дослідження та публікації відповідних праць.

За останні п’ятнадцять років силами Спілки було організовано та проведено ряд мистецьких акцій, серед яких - музичні Фестивалі "Музика українського зарубіжжя" (1991), "Фестиваль Лисенка у Львові" (1992, 2002), "Діалоги з Ігорем Стравінським" (1993), Фестиваль музики Б. Лятошинського "Відображення" (1995), Мистецький Фестиваль "Тиждень Європи у Львові" (1998). Спілка є постійним співорганізатором Музичного Фестивалю ім. А. Кос-Анатольського, який проходить у м. Коломия. У 1995 році Спілка започаткувала і з того часу щорічно проводить Міжнародний Фестиваль Сучасної Музики "Контрасти", який став найбільшим музичним форумом в Україні та є учасником Европейської Конференції Промоторів Нової Музики (м. Амстердам, Голландія).

Щороку Спілка проводить авторські концерти та зустрічі з відомими українськими та зарубіжними композиторами, зокрема з Є. Станковичем, В. Сильвестровим, Л. Дичко, І. Щербаковим, О. Щетинським, Л. Грабовським, І. Соневицьким, А. Пяртом, З. Краузе, З. Буярським, Б. Шеффером, М. Мет’юзом, творчі вечори та вечори-концерти, приурочені до ювілейних дат (С. Людкевича, М. Колесси, В. Барвінського, І. Вимера).

Спілка постійно підтримує ініціативу молодих композиторів зі Львова. Результатом цього стали співорганізація у проведенні студентського музичного фестивалю “Музика Тисячоліття”, щорічні концерти музики студентів-композиторів в рамках Міжнародного Фестивалю Сучасної Музики “Контрасти”, прийняття до лав Спілки молодих перспективних композиторів. За останні три роки (з 2003 по 2006) Спілка посприяла в отриманні стипендії Міністра Культури Республіки Польща в рамках проекту “Gaude Polonia” сімом молодим львівським композиторам, а саме: Б. Фроляк (2004 р.), М. Олійник, Л. Сидоренко, М. Швед (2005 р.), О. Мануляк (2006 р.), Б. Сегін (2003 та 2006 рр.).

У 2006 році Спілка виступила співорганізатором Фестивалю Сучасної Музики “Оксамитна куртина - 2”, який став непересічною мистецькою подією як в Українському, так і у Польському музичному середовищі.

Контакти:

ЛЬВІВСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ НСКУ
вул. Чайковського, 7
79000, м. Львів-центр,
Україна

Тел. +38 (032(2) 72-58-47
E-mail: spilka@mail.lviv.ua