НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

17.09.2023

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ ТА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ запрошують композиторів та мистецтвознавців до участі у Всеукраїнському круглому столі на тему »»»



04.09.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (серпень 2023). В тривожні дні воєнного спротиву, коли атаки ворога не припиняються і намагаються зламати нашу волю, музика підіймає дух людей, даруючи силу і надію. Цей процес безперервний, і українські композитори разом з виконавцями не залишають своїх позицій ні на день, ні на мить, адже справжня творчість – це поняття безкінечне. Невипадково в цьому році  »»»



05.08.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (липень 2023). Спекотний липень, його тривожні дні протистояння рашистській агресії в різних регіонах України не змогли згасити творчу активність українських композиторів і на рідних теренах, і у світі. Особливою активністю була відзначена творча діяльність Асоціації електроакустичної музики при Національній Спілці композиторів  »»»



03.07.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (червень 2023). Триває жорстока навала російського агресора, але Україна незламна допоки ми всі, українці, стоїмо єдиним фронтом, кожний на своєму місці, захищаючи нашу землю, наші національні цінності, нашу нетлінну культурну спадщину, наше право жити і творити. Українські композитори та їх музика працюють на перемогу. Важливо постійно підкреслювати значення української музики у контексті світової культури, її невід’ємність від загального історичного процесу та її еталонний мистецький рівень. В цьому сенсі цікавим був задум філармонічного вечора в Києві »»»



04.06.2023

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2023). У суперскладних умовах воєнного травня, коли масовані ракетні та дронові атаки ворога відбувалися практично щоночі та вдень, українські митці разом з усією Україною незламно тримають свій культурний фронт. Постійну підтримку українській культурі, українській музиці надає Європа, яка продовжує відкривати  »»»



Всі новини »

ВОЛОНТИР ВОЛОДИМИР ІЛЛІЧ


Композитор


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

Відомий сучасний український диригент, педагог, композитор, музично-громадський діяч.

Народився 8 липня 1956 року в с. Кузьмино Мукачівського району на Закарпатті в сімї вчителів. З відзнакою закінчив у 1975 році Ужгородське музичне училище, в 1980 році диригентсько-хоровий факультет Київської консерваторії по класу проф. М. М. Бердєннікова. В 1984-1987 рр. навчався на композиторському факультеті Львівської консерваторії у Д. Задора.

Автор більше півсотні вокальних, хорових, камерно-інструментальних музичних творів, біля 100 обробок народних пісень. В. Волонтир неодноразово був диригентом зведених хорів на всеукраїнських святах народної творчості в Полтаві, Хмельницьку, на міжнародних хорових фестивалях в Тарту (Естонія), Кошицях (Словаччина), Зальцбурзі (Австрія).

Член Національної Спілки композиторів України (1996), лауреат обласної премії ім. Д. Задора (1998), заслужений діяч мистецтв України (1999).

 Створив Мукачівську експериментальну хорову школу хлопчиків та юнаків, що працює за своєрідною методикою, навчальним планом і програмами, розробленими В. Волонтиром. Багато випускників школи закінчили і продовжують навчання у музичних вузах Києва, Львова, Будапешта, стали хоровими диригентами, співаками, композиторами. Вже сьогодні відомі в Закарпатті і Україні молоді музиканти Ондраш Тазінгер, Віктор Янцо, Богдан Пліш, які починали свій музичний шлях в Мукачівській експериментальній хоровій школі.

Ось декілька оцінок діяльності хору: 

"Вважаю, що В. Волонтир створив у Мукачеві хор хлопчиків майбутнього... Чисте дзвінке звучання хору, добре продуманий репертуар, відмінна організація творчого процесу звертають на себе увагу з першого кроку маленьких співаків." (М. Кречко. 19 серпня 1986 р.) 

"Хлоп'ячих хорових колективів не так уже багато, відмінних - і того менше. До них і належить хор хлопчиків м. Мукачева з України"(газета "Вечірня Прага", 29 грудня 1988 р.) 

"Надзвичайне враження своїм цікавим тембровим звучанням справив хор хлопчиків та юнаків з м. Мукачева. Разом зі своїм керівником Володимиром Волонтиром, який виступив і як відмінний композитор, хор заслужив бурхливі оплески слухачів, за які віддячував виконанням творів на "біс". (Ю. Сотмарі, газета "Уй Нийлоп", 5 травня 1990 р. )



Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Контакти:


Волонтир Володимир Ілліч
89600,Закарпатська обл., Мукачево,
вул. Росвигівська, 2-а, кв. 12

Тел.: (8-03131) 5-32-28