НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

06.06.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (травень 2024). Українські композитори і музиканти продовжують утримувати передові мистецькі позиції на фронті боротьби за вільний розвиток і торжество національної культури. Музика, що народжується в Україні, все переможніше крокує світом, викликаючи захват у зарубіжних слухачів. Звісно, перше  »»»02.05.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (квітень 2024). З приходом весни культурне життя завжди активізується, але в нинішньому квітні, здається, так, як ніколи. Особливо це стосується виконання музики українських сучасних композиторів різних поколінь та творчих вподобань. В нашому огляді спробуємо висвітлити хоча б деякі музичні події, що відбулися на різних концертних майданчиках України і незважаючи на складні умови воєнного часу »»»16.04.2024

ОБ"ЄДНАННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ (ОКУ) "ОБЕРІГ" ЗАПРОШУЄ композиторів до співпраці з охорони авторських прав. »»»03.04.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (березень 2024). Разом з усією нашою країною в складних умовах воєнного часу українські композитори невтомно продовжують свій шлях до перемоги. Шлях цей складний, сповнений важких втрат, про які ми завжди пам’ятаємо, але й не здаємося, завойовуючи все нові рубежі на мистецькому фронті. В березневі дні вся музична громадськість України згадувала  »»»11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»Всі новини »

ТЕЛИЧКО ВІКТОР ФЕДОРОВИЧ

 

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія


Голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України, піаніст, педагог, музично-громадський діяч, старший викладач Ужгородського музичного училища ім. Д. Задора, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. Д. Задора.

Народився 10 травня 1957 р. в м. Хуст Закарпатської області. Навчався фортепіано в Ужгородській дитячій музичній школі №1 ім. П. Чайковського, продовжив навчання по фортепіано і теорії музики в Ужгородському музичному училищі (1972-1976). В 1976 - 1984 рр. навчався у Київській державній консерваторії ім. П.Чайковського (кл. фортепіано проф. Ази Рощиної, кл. композиції нар. арт. України, проф. Мирослава Скорика).

В 1986 - 1990 рр. - художній керівник Закарпатської обласної філармонії. Надалі - викладач Ужгородського музичного училища, доцент Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту, Ужгородського факультету Донецької державної музичної академії ім. С. Прокоф'єва.

Член Національної Спілки композиторів України з 1990 р., член Національної всеукраїнської музичної спілки (1991), Спілки театральних діячів України (1998), член правління Національної спілки композиторів України.

Заслужений діяч мистецтв України (1999).

Лауреат Премії ім.В.С.Косенка (2017).

Як піаніст і композитор В. Теличко неодноразово виступав на міжнародних фестивалях "Київ Мюзік Фест", "Музичні прем'єри сезону" (Київ), "Контрасти" (Львів), "Музичні салони Банської Бистриці" (Словаччина), представляв українську сучасну музику в Дармштадті (Німеччина). В 1995 р. вперше в Закарпатті провів фестиваль музики Є. Станковича, у 1997 р. - фестиваль музики М. Скорика. З 1998 р. є директором міжнародного щорічного фестивалю "Музичне сузір'я Закарпаття".

Записи творів композитора є у фондах західнонімецького радіо, у відеофільмі Чеського телебачення "Пісні полонин", відеофільмі "Наш Ужгород". Дві радіопередачі про творчість Віктора Теличка пройшли в Чикаго і Бостоні в лютому-березні 2003 р.

Твори композитора друкуються в Україні і за кордоном. неодноразово виконувались у Словаччині, Угорщині, Румунії, Німеччині, Австрії, Франції, вони є в репертуарі провідних мистецьких колективів і солістів Закарпаття, України, закордонних виконавців, записані на кількох компакт-дисках.

В.Теличко веде цикл музично-теоретичних дисциплін і викладає композицію в музичній школі та музичному училищі. Серед учнів - 5 лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Як музично-громадський діяч, В. Теличко створив і беззмінно очолює Закарпатський осередок Національної спілки композиторів України, прикладає багато зусиль для становлення професійного композиторства в Закарпатті, виконання творів закарпатських композиторів.


Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

Контакти:

Теличко Віктор Федорович
88000 Ужгород,
Корзо, 25, кв. 5 

тел: 8-0312 - 615238

E-mail:brevis@ukr.net
  brevis@list.ru