НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Новини

11.03.2024

ПРИВІТАННЯ КАРМЕЛЛІ ЦЕПКОЛЕНКО. Сердечно вітаємо нашу дорогу колегу, видатну українську композиторку, заслуженого діяча мистецтв України, професорку Кармеллу Цепколенко з визначною подією –  »»»



07.03.2024

Незважаючи на всі складнощі воєнного часу, до Правління НСКУ постійно продовжують надходити заяви від композиторів та музикознавців з проханням прийняти до лав Національної Спілки композиторів України. Нас радує ентузіазм молодих фахівців, які  »»»



03.03.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (лютий 2024). Українська сучасна музика різних жанрів у важкий військовий час продовжує виконувати свою патріотичну місію, залучаючи до скарбів національного мистецтва все ширші верстви слухачів як в Україні, так і за її межами. Вона звучить у багатьох концертних програмах на рівні з світовою класикою, що лише підкреслює її художню досконалість.  »»»



04.02.2024

УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ НА КУЛЬТУРНОМУ ФРОНТІ (січень 2024 року). Розпочався Новий 2024 рік, в січні якого ми перетнули трагічний рубіж – 700-ий день підступного нападу російських загарбників на Україну. Однак не можна зламати дух свободи, який живе в кожному українці. Незалежно від того, воює він на передовій чи займається мирними професіями. Все одно ми всі на фронті, кожний на своєму, боремося за вільну Україну. Українське сучасне музичне мистецтво продовжує завойовувати  »»»



03.02.2024

Національна Спілка композиторів України, як і вся наша країна, понесла великі і важкі втрати під час підступної війни, розв’язаної російськими агресорами. На цьому тлі нині особливо зростає важливість поповнення Спілки новими силами – молодими талановитими композиторами та музикознавцями, готовими до боротьби на культурному  »»»



Всі новини »

СИЛЬВЕСТРОВ ВАЛЕНТИН ВАСИЛЬОВИЧ

Композитор

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 


Народився у Києві 30 вересня 1937 року.

Отримав початкову музичну освіту в Київській вечірній музичній школі. Після короткого часу навчання в Київському інженерно-будівельному інституті, студіював у Київській державній консерваторії ім.П.Чайковського (зараз -Національна музична академія України) з 1958 до 1963 року композицію (у класі проф. Б.Лятошинського) а також фортепіано та теорію музики.

По здобутті диплома багато років викладав у різних музичних школах Києва. Сьогодні він - вільний композитор, живе головним чином у Києві, майже щороку запрошується до Німеччини фондом імені Беляєва, видавництвом "Петерс" та отримує творчі гранти.

Музика Сильвестрова здобула тривке місце на міжнародних фестивалях сучасної музики вже з 1960-х років. Його твори виконувалися та виконуються провідними музикантами сучасності (поміж них - Б.Мадерна, Г.Кремер, А.Любімов, І.Монігетті, А.Рудін, Г.Рождественський та інші), виходять друком у головних видавництвах Заходу, насамперед у "Беляєва - Петерса", та записуються на компакт-диски.

Лауреат Міжнародної премії ім.С.Кусевицького (Вашингтон, США, 1967), Міжнародного конкурсу композиторів "Gaudeamus" (Нідерланди, 1970), Державної премії України ім.Т.Шевченка (1995). Народний артист України (1989). Нагороджений Орденом України "За Заслуги" ІІІ ступеня (1997).

Сильвестрова можна вважати одним з провідних представників "Київського авангарду" - творчої групи, що стала відома громадськості на початку 1960-их років та незабаром була жорстоко критикована захисниками консервативної позиції СРСР щодо музики. Зберігаючи незалежність всупереч тиску й навіть деяким "оксамитовим" репресіям, він потрапив на стилістичне роздоріжжя близько 1970 року та відвернувся від традиційних технік авангарду, наблизившися у стилі до подоби західного 'пост-модернізму'. Свій стиль нового періоду сам автор називає 'мета-музикою' (чи метафоричною музикою).

Незважаючи на переважно ліричну природу творчости, у доробку Сильвестрова твори практично всіх класичних жанрів (єдиний виняток - сценічна музика). Він - автор 6 симфоній, 5 симфоній без номера, низки оркестрових та концертно-оркестрових творів, хорових та камерних кантат, камерно-інструментальної музики, в тому числі багатьох творів для фортепіано, вокальних циклів. Багато працював у сфері кіномузики.

Замовлення: Берлінський фестиваль 'Музичне Бієнале': 'Метамузика' - Симфонія для фортепіано та оркестру (1992) - 42' (Світова прем'єра на 14-му бієнале 12 березня 1993 року у виконанні Олексія Любімова (фортепіано) та Берлінського радіосимфонічного оркестру під орудою А.Тамайо)
Видавництво: M.P.Belaieff - Frankfurt / M (Germany)

           

Фото - Святослав Крутиков

 

Преса, відгуки | Творчий доробок | Твори МР3 (фрагменти) | Видання | Дискографія

 

Контакти:

Сильвестров Валентин Васильович
вул. Ентузіастів, 35\1, кв. 49
Київ-147
Тел.: +38 (044) 544-79-87